Gdański Tydzień Wolontariatu

W poniedziałek, 5 grudnia będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Zapraszamy do wspólnego świętowania z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Miastem Gdańsk, Naszym Wolontariatem w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Gdańsku i gdańskimi organizacjami pozarządowymi.

Tydzień Wolontariatu rozpocznie się spotkaniem teoretyków i praktyków w obszarze wolontariatu podczas konferencji „Masz Moc – inspirujemy i edukujemy”, która odbędzie się 5 grudnia w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku (rejestracja on-line). Impreza integracyjna w Klubie Parlament dla aktywnych wolontariuszy będzie kolejnym punktem Tygodnia (obowiązują zapisy). Podczas imprezy zostaną również wyłonieni zwycięzcy konkursu „Ja w wolontariacie”, czyli konkursu fotograficznego, dzięki któremu wolontariusze, którzy na co dzień, akcyjnie, po szkole, po pracy udzielają się na rzecz swojego środowiska mogą pochwalić się swoimi działaniami. Tydzień Wolontariatu zakończy Gala Wolontariatu 12 grudnia, podczas której wręczone zostaną statuetki dla najbardziej aktywnych wolontariuszy, koordynatorów, szkolnych klubów wolontariackich oraz firm zaangażowanych społecznie.
W trakcie Tygodnia mieszkańcy Gdańska mogą poznać pracę wolontariusza, poprzez zaangażowanie się w grę miejską „Masz moc”. Gra „Masz moc” to edukacja jak również ciekawa forma poznania działalności gdańskich organizacji i instytucji, a przy okazji świetna zabawa. Jednym z kilkunastu takich miejsc jest punkt znajdujący się w siedzibie MOPR przy ul. Leczkowa 1 a ( III piętro pok. 310 ), do którego zapraszamy do 07 grudnia na łamigłówkę i krzyżówki o wolontariacie – mówi Katarzyna Gonia z Naszego Wolontariatu.

Więcej informacji znajduje się na www.wolontariatgdansk.pl/tydzienwolontariatu http://www.gdansk.pl/wydarzenia/Gdanski-Tydzien-Wolontariatu, www.facebook.com/wolontariatgdansk
Wydarzenie objęte jest patronatem honorowym Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza.