Gdańskie dzieci w wakacyjnym rejsie

Około 60 gdańskich dzieci z rodzin objętych wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie weźmie udział w bezpłatnym rejsie na Westerplatte. Wycieczka „Galeonem Lew” odbędzie się w sierpniu br.

Ten stylizowany na XVII-wieczny statek, pływający pod polską banderą już w ubiegłym roku gościł najmłodszych podopiecznych gdańskiego MOPR. Atrakcji wówczas nie brakowało, dopisały pogoda i humory. Również w tym roku podczas rejsu z Gdańska na Westerplatte dzieci mają się zrelaksować, beztrosko spędzić wolny czas. Na pokładzie statku uczestniczki i uczestnicy m.in. wysłuchają koncertu szantowego i poznają historię mijanych, gdańskich przestrzeni i obiektów. Trasa przebiega m.in. przy Stoczni Gdańskiej i Remontowej oraz przy dokach, porcie i Twierdzy Wisłoujście. Podczas rejsu dzieci poznają się i może nawiążą trwałe przyjaźnie – chodzi przecież także o ich integrację.

Współpraca na rzecz najmłodszych

Sierpniową wycieczkę organizują partnersko: Związek Miast Nadwiślańskich oraz gdański MOPR. Nieodpłatne, wakacyjne rejsy dla dzieci objętych wsparciem są realizowane wspólnie od kilkunastu lat. Finansuje je Związek Miast Nadwiślańskich, zaś opiekę podczas rejsu zapewniają dzieciom pracownicy Ośrodka. Tak będzie i w bieżącym roku. 

 

Dzieci odkryją Gdańsk z perspektywy Motławy i morskiej/fot. archiwum MOPR