W Gdańsku idea społecznej odpowiedzialności inspiruje

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zachęca przedstawicieli biznesu, właścicieli i pracowników firm do współpracy na rzecz potrzebujących mieszkanek i mieszkańców. Można włączyć się np. w pomocowe działania dla dzieci i osób starszych.

 – W ramach idei społecznej odpowiedzialności współpracuje z nami kilkadziesiąt firm – mówi Małgorzata Niemkiewicz, dyrektorka gdańskiego MOPR. – Co roku dołączają nowi partnerzy reprezentujący biznes. Cieszy nas ta otwartość na wspólne działania, które owocują dokonywaniem realnych zmian w życiu naszych podopiecznych, osób i rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym. Razem udaje się wspierać między innymi dzieci z potrzebujących rodzin oraz aktywizować lokalne społeczności gdańskich dzielnic. Zapraszamy do współdziałania kolejne firmy, którym nie są obce: społeczna odpowiedzialność i solidarność.

Wspieraj utalentowane dzieci

Można włączyć się m.in. w długotrwały projekt „Mentor talentu”, dotyczący wsparcia w edukacji i rozwoju uzdolnionych dzieci z rodzin uboższych, mniej zaradnych opiekuńczo. Pomoc w nauce języków obcych, w rozwijaniu artystycznych pasji np. tanecznych, plastycznych to niektóre, bardzo pożądane działania na rzecz najmłodszych gdańszczanek i gdańszczan. Wspierać można też młodzież uzdolnioną sportowo, np. poprzez zakup sprzętu do ćwiczeń czy opłacenie treningów. MOPR zachęca też do partnerstwa w projekcie „Piastun domu”, dzięki któremu potrzebujące rodziny m.in. otrzymują od darczyńców niezbędne sprzęty domowe, na których zakup nie mogą sobie pozwolić. Potrzebne są też wspólne inicjatywy dbające o aktywizację mieszkańców oraz o ich integrację.

Razem można więcej

Na rzecz potrzebujących współpracują z gdańskim Ośrodkiem m.in. niektóre restauracje, firmy handlowe, budowlane, informatyczne oraz innych branż. Firma Termika np. od kilku lat zapewnia dzieciom zajęcia rozwijające ich pasje, umożliwia im naukę języka angielskiego. Z kolei PGE Energia Ciepła S.A. zorganizowała najmłodszym wspieranym przez MOPR, bezpłatny udział w zajęciach na lodowisku podczas tegorocznych ferii. W szkoleniach łyżwiarskich udział wzięło blisko sto dzieci. Hotel Hampton by Hilton Gdańsk Old Town co roku włącza się w działania pomocowe dla najmłodszych i osób starszych. Dzięki zaangażowaniu pracowników tej firmy np. dzieci z rodzin mniej zaradnych opiekuńczo i wychowawczo mają wspaniałe przyjęcia urodzinowe. Przedsiębiorcy chętnie włączają się też m.in. w świąteczne akcje paczkowe Ośrodka na rzecz najmłodszych oraz dla potrzebujących seniorek i seniorów.

Skontaktuj się z MOPR

Przedsiębiorców i pracowników firm zainteresowanych współpracą na rzecz podopiecznych gdańskiej pomocy społecznej, serdecznie zapraszamy do kontaktu najlepiej poprzez email: magdalena.theus@gdansk.gda.pl, ewentualnie kom.: 501 766 494 (w godzinach pracy Ośrodka).

 

Firma kurierska DPD wspiera świąteczne akcje paczkowe na rzecz dzieci (na zdjęciu jej pracownik i harcerz – wolontariusz)/fot. SR
Fot. INTEL – firma współpracuje z MOPR od kilku lat, wspiera gdańskich seniorów i dzieci (na zdjęciu podarowane książki dla osób starszych)