Gdańszczanie mają wielkie serca dla Ukrainy

W gdańskim Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie trwa zbiórka artykułów pierwszej potrzeby dla dzieci i kobiet z Ukrainy. Mieszkańcy i mieszkanki nie zawodzą, przekazują m.in. odzież dla najmłodszych i środki higieniczne dla matek. Zawsze podkreślają, że: „pomagają z serca, tak trzeba”.

W dwóch miejscach MOPR prowadzi zbiórkę rzeczy dla dzieci i kobiet, które przybywają do Gdańska z ogarniętej wojną Ukrainy. Dary można dostarczać:

– do magazynu w siedzibie Ośrodka przy ul. Konrada Leczkowa 1A we Wrzeszczu, w dni powszednie (w godz. pracy MOPR). Na miejscu informacją służy p. Anna Dunajska, koordynująca tę zbiórkę, tel. kom.: 797 909 119;

– do Domu Sąsiedzkiego „Zakopianka” przy ul. Zakopiańskiej 40 w Gdańsku Siedlcach, w dni powszednie, w godz. od 8.00 do 18.00. Tam przyjmują je organizatorzy społeczności lokalnej MOPR.

Potrzebne są zwłaszcza rzeczy nowe lub nieużywane, które przydadzą się najmłodszym i ich mamom pozostającym w mieście dłuższy czas. MOPR prosi o: środki higieniczne, pielęgnacyjne i piorące oraz rzeczy osobiste dla dzieci i kobiet; dziecięcą odzież ciepłą oraz lżejszą, która przyda się wiosną i latem; przybory szkolne; zabawki i gry dla najmłodszych. Dary przyjmowane są z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w epidemii. Na bieżąco są potem dystrybuowane m.in. do lokalnych punktów pomocy rzeczowej w mieście, gdzie zgłaszają się uchodźcy z Ukrainy.

 

 

Na zdjęciach dary przekazane do punktu zbiórki MOPR w Domu Sąsiedzkim „Zakopianka” oraz mieszkanka wspierająca akcję i Damian Michnowski z Ośrodka/fot. SR