Gdańszczanki kobietom z Ukrainy

Nie tylko artykuły pierwszej potrzeby przekazują mieszkanki i mieszkańcy dla uchodźców z Ukrainy. Do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie gdańszczanki przynoszą też torebki, kosmetyczki, nawet pomadki do ust, by sprawić trochę radości kobietom, które w mieście znalazły schronienie.

W ofiarowanych torebkach często są też listy ze słowami otuchy i wsparcia dla Ukrainek. To wyjątkowe przejawy solidarności, za które dziękujemy. Gdański MOPR prosi o dalsze wsparcie zbiórki rzeczy pierwszej potrzeby, dla ukraińskich dzieci i kobiet. Nadal bardzo potrzebne są: środki higieniczne, pielęgnacyjne i czystości oraz bielizna osobista; odzież zarówno cieplejsza jak i wiosenna dla maluchów i młodzieży; przybory niezbędne do szkoły; gry i zabawki – zwłaszcza pluszowe maskotki. Ważne, by rzeczy były nowe lub nieużywane. Dary można oddać:

– w MOPR przy ul. Konrada Leczkowa 1A we Wrzeszczu, w dni powszednie (w godz. pracy Ośrodka). Informacją służy p. Anna Dunajska, koordynująca tę akcję, tel. kom.: 797 909 119;

– organizatorom społeczności lokalnej MOPR, w Domu Sąsiedzkim „Zakopianka” przy ul. Zakopiańskiej 40 w Gdańsku Siedlcach, w dni powszednie, w godz. od 8.00 do 18.00.

Dary są dystrybuowane m.in. do gdańskich punktów pomocy rzeczowej dla uchodźców. 

 

Na zdjęciach m.in. torebki i odzież przekazane do Ośrodka dla kobiet z Ukrainy/fot. MOPR