Gra w kręgle w każdym wieku

Gdańszczanki i gdańszczan 60+ zapraszamy do udziału w turnieju gry w kręgle, który odbędzie się w środę 27 marca o godzinie 11, w Centrum U7 przy pl. Dominikańskim 7. Jeszcze można się zapisać.

Osoby starsze, które chcą przyłączyć się do zabawy prosimy o pilny kontakt z pracownikami Stowarzyszenia Przedsiębiorczości i Rehabilitacji (SPiR – współorganizator imprezy), w dni powszednie w godz. od 9.00 do 16.00,  pod numerem tel.: 58 765 06 43. Liczba miejsc jest ograniczona, a udział w imprezie bezpłatny. W turniejowe szranki stanie kilka drużyn. Na zwycięzców czekają nagrody – niespodzianki.

Turniej to pierwsza z pięciu imprez w br., na które zapraszamy gdańszczanki i gdańszczan 60+ w ramach projektu „Seniorze zadbaj o słoneczną jesień” 2019, wymyślonego i realizowanego przez: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku, Gdańską Spółdzielnię Socjalną, SPiR w partnerstwie z Komendą Miejską Policji i ośrodkami wsparcia. Zaplanowane spotkania mają charakter tematyczny: od sportu przez zdrowie, kulinaria, bezpieczeństwo, tradycję i zabawę. Do udziału w nich zapraszamy uczestników zajęć m.in. z dziennych domów pomocy, klubów seniora czy samopomocy w mieście oraz inne aktywne, starsze osoby. Przypomnijmy, że do korzystania z tej formy aktywizacji zachęcał też Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych, wskazując na integracyjny i prospołeczny wymiar projektu.