Gramy bezpiecznie – senior wygrywa!

Gdańszczanki i gdańszczan 60+ zapraszamy do udziału w otwartym, aktywizującym spotkaniu, w poniedziałek 11 października o godz. 10.00 w Środowiskowym Domu Samopomocy „Przystań Sternicza” przy ul. Sterniczej 2 w Brzeźnie. Podczas imprezy pt. „Gramy bezpiecznie – senior wygrywa” nie ma mowy o nudzie. Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji.

Poniedziałkowe wydarzenie poświęcone będzie szeroko rozumianemu bezpieczeństwu osób starszych. Gdańscy policjanci zaproszą uczestników do udziału w „edukacyjnej grze z nagrodami”, podczas której osoby 60+ m.in. zapoznają się z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dowiedzą się także, jak nie narazić się na wyłudzenia i oszustwa. Osoby starsze mogą również zapoznać się z ofertą gdańskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie np. w zakresie wsparcia socjalnego, prawnego i usług opiekuńczych. Z kolei Gdańska Spółdzielnia Socjalna zaprezentuje m.in. projekty dotyczące bezpieczeństwa ekologicznego, adresowane do seniorek i seniorów. Organizatorzy imprezy zapraszają też na pokazy tai chi oraz poczęstunek. W programie przewidziano również m.in. występy śpiewających seniorów i zabawę wielkimi, mydlanymi bańkami. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Spotkanie z zachowaniem obostrzeń w epidemii

Wydarzenie odbywać się będzie w kilku pomieszczeniach budynku ŚDS oraz w jego ogrodzie, z zachowaniem wszelkich obostrzeń epidemicznych (utrzymanie dystansu fizycznego, ubranie maseczek, stosowanie płynu do dezynfekcji). Do udziału w imprezie zapraszają jej organizatorzy i jednocześnie partnerzy: Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji (prowadzące ŚDS „Przystań Sternicza”), Komenda Miejska Policji w Gdańsku, MOPR w Gdańsku i GSS. Wydarzenie wpisuje się w obchody Gdańskich Dni Seniora oraz w realizację partnerskiego projektu „Seniorze zadbaj o słoneczną jesień” edycja 2021, służącego aktywizacji oraz integracji tej grupy mieszkanek i mieszkańców.    

Spotkania o bezpieczeństwie cieszą się zainteresowaniem gdańskich seniorek i seniorów, to odbyło się w 2019 roku w placówce przy ul. Sterniczej 2/fot. z archiwum MOPR