Jest grant na projekt „Siejemy Ferment”

Fundacja Twoja Rola została jednym z laureatów Konkursu Grantowego Fundusz Inicjowania Rozwoju. Doceniono jej aktywizujący projekt pt. „Siejemy Ferment”, któremu przyświeca m.in. idea ekonomii społecznej.

Konkursowa gala odbyła się w środę, 24 listopada br. podczas konferencji Forum Inicjowania Rozwoju w Gdańsku. Fundacja Twoja Rola otrzymała grant w wysokości 25 tysięcy złotych. To środki na rozwój „Manufaktury Ogrody Sitowie” w gdańskich Rudnikach, prowadzonej przez organizację pozarządową. W tej wyjątkowej „ogrodniczej pracowni” aktywizują się zawodowo i życiowo mieszkanki i mieszkańcy Osiedla Sitowie, osoby z niepełnosprawnością i samotne matki z dziećmi. Uprawiają ekologicznie warzywa, owoce i hodują kury zielononóżki. Produkują zdrowe, pełne wartości odżywczych kiszonki. W ofercie są m.in. zakwasy z kapusty oraz buraków, kiszone warzywa. Produkty pod marką „Siejemy Ferment” mają stałych nabywców w Gdańsku. Dzięki grantowi Fundacja będzie mogła zakupić solidne tunele ogrodnicze i rozwinąć działalność „Manufaktury…”.

– Otrzymana nagroda pozwoli nam na realizację naszych planów, na zwiększenie upraw warzyw i owoców oraz asortymentu przetworów – mówi Wojciech Żak z Fundacji Twoja Rola. – Z pewnością uda nam się wytworzyć nowe, ekologiczne produkty. Dzięki temu, że otrzymaliśmy grant czujemy, że to co robimy naprawdę ma sens.

– Ciekawy projekt pt. „Siejemy Ferment” został dostrzeżony i doceniony – podkreśla Małgorzata Niemkiewicz, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. – Cieszę się, że takie inicjatywy się rozwijają i możemy je skutecznie wspierać.

Partnerami Fundacji Twoja Rola i jej projektu w Konkursie Grantowym FIR byli: gdański MOPR, Farma Smaków ze Straszyna i spółka Thelikatesy.

P. Agnieszka Dudek z Farmy Smaków, Wojciech Żak z Fundacji Twoja Rola i Małgorzata Niemkiewicz, dyr. gdańskiego MOPR podczas konkursowej gali/fot. FTR