Grupa wsparcia dla nauczycieli, pedagogów z Ukrainy

Ośrodek Interwencji Kryzysowej MOPR zaprasza nauczycieli, pedagogów z Ukrainy, którzy pracują w gdańskich szkołach, przedszkolach do udziału w grupie wsparcia. To bezpłatna oferta pomocy dla osób, które odczuwają stres, mają trudności adaptacyjne, obawiają się wypalenia zawodowego.

We współczesnych warunkach praca kadry pedagogicznej w placówkach oświatowych jest nasycona wieloma czynnikami, powodującymi wypalenie zawodowe. Chodzi zwłaszcza o dużą liczbę kontaktów społecznych w ciągu dnia, odpowiedzialność nie tylko za edukację, ale także za zdrowie i życie młodych ludzi. W przypadku nauczycieli, pedagogów z Ukrainy dochodzą jeszcze: stres wywołany wojną i uchodźczym kryzysem, obawa czy poziom kwalifikacji jest wystarczający oraz trudności w procesie adaptacji do prawnych warunków w Polsce.

Zapisz się do grupy wsparcia

Zapraszamy do grupy wsparcia nauczycieli, pedagogów z Ukrainy, którzy pracują w gdańskich szkołach, przedszkolach. Jej zajęcia odbywać się będą w Ośrodku Interwencji Kryzysowej MOPR przy pl. Ks. Gustkowicza 13 w Gdańsku, dwa razy w miesiącu (do końca br.) – pierwsze spotkanie w piątek, 10 maja br. w godz. od 17.00 do 19.00. Tę grupę wsparcia poprowadzą pracujące w OIK psycholożki z Ukrainy. Przewodnim tematem spotkań jest przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu. Uwaga! Liczba miejsc na zajęcia jest ograniczona. Obowiązują zapisy pod numerem tel.: 58 511 01 21 (czynny całą dobę).

Dodajmy, że OIK MOPR planuje niebawem organizację grupy wsparcia także dla kadry pedagogicznej – gdańszczanek i gdańszczan pracujących w placówkach oświatowych. To m.in. pod kątem przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu.

 

Na zdjęciu od lewej Rymma Petrenko i Iryna Makukhina, psycholożki OIK MOPR, które poprowadzą grupę wsparcia dla kadry pedagogicznej z Ukrainy