Hiszpański, angielski, zajęcia kulinarne, jak wyhodować ogród w słoiku – nauka za darmo!

Intensywne kursy języków angielskiego (dla dzieci, młodzieży i dorosłych), hiszpańskiego (dla dzieci i młodzieży), zajęcia komputerowe dla seniorów, warsztaty ogrodnictwa miejskiego oraz lekcje tańca – to tylko niewielka część oferty Klubu Młodego Wrzeszczaka przy ul. Wajdeloty 14/2 w Gdańsku. Do tego oferty całkowicie bezpłatnej! By z niej skorzystać jest tylko jeden warunek – trzeba być mieszkańcem Dolnego Wrzeszcza.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zaprasza wszystkie rodziny z tej części gdańskiej dzielnicy, do uczestnictwa w zajęciach przygotowanych przez Klub Młodego Wrzeszczaka. Nie ma znaczenia wiek, płeć czy status materialny uczestnika. Na zainteresowanych czeka wachlarz propozycji. I tak, oprócz wymienionych już powyżej placówka prowadzi: warsztaty plastyczne, dydaktyczne, ruchowe, rytmiczne dla dzieci i młodzieży. W ofercie jest też nauka gry na gitarze, układania kostki Rubika oraz ogrodnictwa miejskiego dla młodszych i starszych mieszkańców. Specjaliści podpowiedzą np. jak hodować zioła i kiełki w domu, czy stworzyć na balkonie mały ogródek. Dzieci i młodzież mają okazję rozwinąć twórcze zainteresowania podczas warsztatów eWrzeszczak. W ich ramach przewidziano m.in. nakręcenie filmów o historii Dolnego Wrzeszcza oraz jego najciekawszych miejscach. Klubowicze mogą się integrować podczas festynów i zabaw aktywizujących, które odbywają się m.in. latem. Placówka działa w dni powszednie, w godzinach od 8 do 19.45.

Dodajmy, że projekt Wrzeszczak MOPR wpisuje się w działania miasta, zmierzające do rewitalizacji tej części dzielnicy. Służy przede wszystkim społecznej aktywizacji i przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu.  Gdański MOPR finansuje działania Klubu.

Szczegółowych informacji o ofercie i zapisach na zajęcia udziela p. Małgorzata Sulińska, z Działu Kierunków Rozwoju MOPR przy ul. Leczkowa 1 w Gdańsku, tel. 58 342 31 62.