Nie jesteś sam/a, zadzwoń jeśli potrzebujesz wsparcia

W epidemicznym czasie przypominamy Państwu, że pod numerem tel.: 500 218 337 lub pisząc na adres email: wsparcie@mopr.gda.pl można otrzymać informację o dostępnym wsparciu m.in. żywnościowym, psychologicznym i w zrobieniu zakupów. Telefon jest czynny całą dobę. 

Kontakty uruchomił Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku przede wszystkim w trosce o osoby będące w kwarantannie, samotne osoby starsze i niepełnosprawne. To wsparcie dla gdańszczanek i gdańszczan, którzy pozostają w domu i nie radzą sobie w tym trudnym czasie, a nie mogą liczyć na zainteresowanie rodziny lub sąsiadów. Najbardziej potrzebujący mogą otrzymać np. paczki z produktami spożywczymi. To dzięki współpracy Ośrodka m.in.
z Bankiem Żywności w Trójmieście, z Caritas Archidiecezji Gdańskiej i Polskim Komitetem Pomocy Społecznej. W akcję rozwożenia paczek włączył się Zarząd Transportu Miejskiego i PKS Gdańsk.  

– W trudnym epidemicznym okresie robimy wszystko, aby dotrzeć ze wsparciem do ludzi, którzy go najbardziej potrzebują – zaznacza Piotr Kowalczuk, zast. prezydent Gdańska ds. edukacji i usług społecznych.   

Wolontariusze gdańskiego MOPR lub współpracujących organizacji pozarządowych, firm, rad dzielnic wspierają też mieszkańców w zrobieniu zakupów – dostarczają im produkty żywnościowe, niezbędne leki. W tym zakresie współdziałamy m.in. z Ekipą Szymona, Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej, oo. Dominikanami, Dobronoszami i PCK.  Dodatkowo stworzyliśmy „bazę wolontariuszy”. Zawiera ona nazwiska blisko 50 wspaniałych osób, które w związku z zagrożeniem epidemicznym zgłosiły do MOPR gotowość do społecznego działania na rzecz gdańszczanek i gdańszczan. W razie potrzeby będziemy współdziałać.

Przypominamy też, że w sytuacjach ekstremalnych i kryzysowych wsparcia udzielą Państwu specjaliści Ośrodka Interwencji Kryzysowej MOPR. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu: 58 511 01 21 lub 58 511 01 22 (oba czynne całą dobę), by otrzymać np. bezpłatną poradę psychologiczną.

Fot. z Pixabay