To już seniorskie babie lato!

„Melodyjne pożegnanie lata”, drama na trawie, wspólna biesiada – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla uczestników zabawy seniorskiej pt. „Babie lato na Strzyży”, która odbędzie się w środę 6 września, w ogrodzie Lokalnego Centrum Wsparcia przy ulicy Kisielewskiego 12 w Gdańsku. Impreza integracyjna jest otwarta dla wszystkich aktywnych osób 60 plus.
Każdy gdański senior, który chce miło, twórczo i wesoło spędzić wolny czas koniecznie powinien zawitać na środowy festyn. Podczas imprezy nie zabraknie bowiem gier i zabaw w plenerze. Czas wypełnią m.in. występy artystyczne: muzyczne, plastyczne i teatralne seniorów, podopiecznych gdańskich placówek wsparcia. Integracji i zawiązywaniu przyjaźni służyć będzie także biesiada w ogrodzie LCW przy ul. Kisielewskiego, z wyśmienitymi wypiekami, sokami i sałatkami w menu. Podczas imprezy przewidziano m.in. czas na prezentację działań poszczególnych ośrodków, w których seniorzy aktywnie spędzają wolny czas.

– Celem przedsięwzięcia jest propagowanie aktywnego i twórczego stylu życia osób starszych – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – To jedna z tych imprez, które pokazują, jak wiele do zaoferowania mają nasi gdańscy seniorzy. I w jesieni życia można być człowiekiem spełnionym, aktywnym, pełnym pasji.

Początek imprezy o godzinie 11, planowane zakończenie o godz. 14. Organizatorem festynu jest LCW przy ul. Kisielewskiego. Przedsięwzięcie wpisuje się w projekt „Seniorze, zadbaj o słoneczną jesień”, zainicjowany i prowadzony przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Gdańską Spółdzielnię Socjalną, Policję, Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji oraz placówki wsparcia dla seniorów. W jego ramach co miesiąc, w jednym z gdańskich ośrodków dla osób starszych odbywa się m.in. spotkanie, festyn nie tylko dla podopiecznych, ale i innych aktywnych mieszkańców 60 plus. Podczas imprez m.in. prezentują oni swoje pasje, uczestniczą w grach i zabawach sportowych, edukują się w zakresie zdrowia, bezpieczeństwa ekonomicznego. Integrują i zawiązują wspaniałe przyjaźnie. Celem projektu jest przede wszystkim dalsza aktywizacja oraz poprawa jakości życia gdańskich seniorów.