Karnawał w „Zakopiance” pod znakiem zabawy i integracji

Pokazy kuglarzy i iluzjonisty, tańce i słodki poczęstunek to niektóre atrakcje imprezy karnawałowej, która odbędzie się w Domu Sąsiedzkim „Zakopianka” przy ul. Zakopiańskiej 40 w Gdańsku w tłusty czwartek, 16 lutego br. Impreza jest otwarta, bezpłatna, adresowana zwłaszcza do rodzin z dzielnicy Siedlce i ościennych. Początek o godz. 17.00, planowane zakończenie o godz. 20.00.  

Organizatorzy zapraszają do udziału gdańskie dzieci, młodzież i ich rówieśników z Ukrainy, którzy w mieście znaleźli schronienie i zyskali przyjaciół. To także propozycja świetnej zabawy dla ich opiekunów – rodziców, babci i dziadków. Impreza jest bowiem międzypokoleniowa i integracyjna. W programie przygotowano atrakcje dla najmłodszych i dla dorosłych uczestniczek i uczestników.  

Karnawałowe przebranie mile widziane

Ma być magicznie, cyrkowo, muzycznie i bardzo kreatywnie. W programie imprezy są m.in. tańce i kuglarskie pokazy. „Czarować” będzie iluzjonista. Zaplanowano też m.in. konkurs na najbardziej kreatywne, oryginalne przebranie karnawałowe. Dla zwycięzców konkursu przewidziano nagrody – niespodzianki. W tłusty czwartek nie może też zabraknąć słodkości, będą więc obowiązkowe pączki dla uczestniczek i uczestników zabawy.

Do udziału w imprezie w „Zakopiance” zapraszają partnerzy: organizatorzy społeczności lokalnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku i Stowarzyszenie „Dla Siedlec”. W ramach zasady społecznej odpowiedzialności biznesu wydarzenie wspierają: firma Mosaic – cyrkowe atrakcje oraz Piekarnia – Cukiernia Mielnik.

Plakaty informacyjne karnawału w „Zakopiance”, w wersji polskiej i ukraińskiej/źródło: organizatorzy imprezy

 

Na fot. z Pixabay karnawałowe atrybuty m.in. konfetti i pączki