Każdy może pomóc dzieciom i seniorom – trwa świąteczna akcja w Gdańsku. Włącz się w nią, podziel się dobrem!

UWAGA – wszystkie listy zostały pobrane. Dziękujemy!

W tym roku wspólnie możemy sprawić, że gdańskie dzieci oraz osoby starsze objęte wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie poczują magię świąt i wielką radość. Zachęcamy Państwa do dzielenia się dobrem. Zapraszamy do włączenia się w świąteczną akcję „Każdy może pomóc” i ofiarowania prezentu dziecku lub seniorowi.

Trwa XII edycja akcji MOPR na rzecz mieszkanek i mieszkańców Gdańska. W br. w jej ramach darczyńcy mogą przygotować upominek dziecku, ale też osobie starszej, samotnej. Na taki gest, na tę dobroć czeka 700 dzieci oraz 300 seniorek i seniorów w mieście. Co zrobić, by stać się św. Mikołajem?

– Wystarczy pobrać jeden z listów, które pracowniczki i pracownicy socjalni napisali o swoich najmłodszych oraz o najstarszych podopiecznych – zachęca Agnieszka Chomiuk, dyrektorka gdańskiego MOPR. – Ich treść ma ułatwić darczyńcy przygotowanie upominku. W liście jest informacja między innymi o imieniu, wieku, zainteresowaniach dziecka lub seniorki czy seniora. To darczyńca zdecyduje, jaki prezent zrobi i komu. Decyduje też o jego wartości, wielkości, czy to zabawka, czy może coś edukacyjnego, praktycznego lub po prostu miłego. Najważniejsze, żeby upominek był przemyślany i od serca. Tylko to się liczy. Zwłaszcza dla malców, którzy po raz pierwszy są beneficjantami akcji, wolontariusz ze świąteczną paczką to wielka niespodzianka i ogromna radość. Dlatego bardzo zachęcamy Państwa do włączenia się w akcję i do gestów dobroci. Bez Was to się nie uda, wspólnie możemy zdziałać wiele!

List pobierz elektronicznie

Listy o dzieciach oraz seniorkach i seniorach opatrzone są kodami. Każdy kod przypisany jest konkretnej osobie, objętej wsparciem MOPR. Darczyńca pobiera list i na podstawie danych tam zawartych przygotowuje upominek. Nie pozna nazwiska beneficjanta akcji, ten zaś – ofiarodawcy. Uwaga! Listy można pobrać wyłącznie elektronicznie, pisząc na adres e-mail:

– dotyczy listów o dzieciach: mopr-kmp@gdansk.gda.pl

– dotyczy listów o seniorach: mopr-wolontariat@gdansk.gda.pl

Przekaż prezent, finał akcji w świątecznej oprawie

Przygotowane, oznaczone kodami z listów, świąteczne podarunki trzeba dostarczyć: 1 grudnia lub 4, 5 tudzież 6 grudnia br. w godz. od 7.00 do 16.30, do siedziby Międzynarodowych Targów Gdańskich – AMBEREXPO, przy ul. Żaglowej 11 w Gdańsku (główne wejście – recepcja MTG). Specjaliści MOPR odbiorą upominki od darczyńców i je zabezpieczą. Finał akcji przygotują pracowniczki i pracownicy, wolontariusze Ośrodka i przedsięwzięcia. W jego ramach prezenty zostaną dostarczone dzieciom oraz osobom starszym bezpośrednio do domów. Odbędzie się to w świątecznej oprawie – ze św. Mikołajem, elfami. W rozwiezieniu podarunków ponownie, partnersko wesprze MOPR firma kurierska DPD Polska.

 

Migawki z akcji w ub. latach. Na zdjęciach m.in. pracowniczki i pracownicy Ośrodka zaangażowani w przedsięwzięcie w ub. roku, prezenty dla dzieci, ale też paczki świąteczne dla osób starszych/fot. z archiwum gdańskiego MOPR