Każdy może pomóc na finiszu!

W ramach świątecznej akcji „Każdy może pomóc” pobrano ponad 650 listów o gdańskich dzieciach objętych pomocą społeczną. Tym samym zakończyła się ich dystrybucja. Na podstawie listów darczyńcy przygotują i przekażą dla najmłodszych gwiazdkowe upominki.

– Za te piękne gesty wsparcia naszej akcji już dzisiaj z serca dziękujemy – mówi Małgorzata Niemkiewicz, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. – Tym bardziej, że czas jest trudny dla wszystkich. Epidemia sparaliżowała przecież wiele dziedzin życia, ale pokazała też, jak bardzo jesteśmy solidarni i pomocni. Chętnie dzielimy się dobrocią.

Tegoroczna, IX edycja akcji MOPR przebiega w reżimie sanitarnym. Dlatego listy o dzieciach napisane przez pracowników socjalnych, można było pobrać wyłącznie drogą elektroniczną. Zawierały informację m.in. o wieku, płci i zainteresowaniach malców. Teraz osobom, które pobrały listy pozostało uruchomić wyobraźnię i spełnić dziecięce marzenia o gwiazdkowych upominkach.

Uwaga! Przygotowane, oznaczone kodami z listów prezenty prosimy dostarczyć od 7 do 11 grudnia lub w dniu 14 grudnia br., w godz. 8.00-16.00 na stadion przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1 (Arena Gdańsk Operator). Przyjmą je od darczyńców pracownicy gdańskiego MOPR, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w epidemii.

Tuż przed świętami dostarczą je najmłodszym pod drzwi mieszkań wolontariusze ubrani m.in. w maseczki i ochronne rękawiczki. Podczas poprzednich edycji projektu udało się obdarować łącznie około 4,5 tys. gdańskich dzieci.

Fot. z jednego z finałów akcji „Każdy może pomóc” (na zdjęciu mnóstwo świątecznych upominków dla gdańskich dzieci)