Każdy może pomóc – specjalna edycja projektu dla seniorek i seniorów

Pieluchomajtki, pampersy, maści przeciwodleżynowe to środki pielęgnacyjno-higieniczne niezbędne wielu sędziwym podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Zachęcamy Państwa do zakupu i ofiarowania ich potrzebującym, starszym osobom, które nie są w stanie samodzielnie funkcjonować.

W trudnym czasie epidemii zapraszamy Państwa do udziału w specjalnej edycji projektu „Każdy może pomóc”. Podczas zimowych świąt jego adresatami są dzieci będące pod opieką Ośrodka. Teraz jednak chcemy wesprzeć ciężko chorych seniorów oraz ich opiekunów. Dla nich zakup niezbędnych środków pielęgnacyjno-higienicznych jest dużym wyzwaniem. Nie tylko z powodu pandemii i wprowadzonych w związku z tym obostrzeń np. w poruszaniu się, ale i ograniczonych środków finansowych.

Jak pomóc?

Do włączenia się w naszą akcję zachęcamy osoby oraz firmy i instytucje odpowiedzialne społecznie. Wystarczy pobrać drogą elektroniczną list o seniorze. Zawiera on m.in. informację o potrzebach osoby starszej w zakresie środków higienicznych i pielęgnacyjnych. W liście jest także adres naszej podopiecznej lub podopiecznego (podany za zgodą seniora, bez innych danych osobowych). Treść nie narusza przepisów RODO. Na podstawie tych wiadomości zamawiają Państwo internetowo np. potrzebne pampersy czy pieluchomajtki, dokonując przedpłaty ze wskazaniem adresu seniora. Ważne, by w opisie usługi podać informację dla kuriera pt.: „Można zostawić pod drzwiami lub przed domem”.

Uwaga! W sprawie pobrania listu serdecznie prosimy o kontakt pod adresem email: magdalena.theus@mopr.gda.pl

Akcja potrwa do wyczerpania listów. Na Państwa dary czeka ponad sto sędziwych, schorowanych osób w Gdańsku. Można im pomóc, nie wychodząc z domu. Zapraszamy do współdziałania!

Fot z Pixabay

Każdy_może-pomóc – edycja_dla_seniorów