Każdy może zostać św. Mikołajem dla dzieci i osób starszych w Gdańsku

UWAGA – wszystkie listy zostały pobrane. Dziękujemy!

Dziękujemy wszystkim, którzy już w pierwszych dniach świątecznej akcji „Każdy może pomóc” pobrali listy o dzieciach i seniorach, objętych wsparciem gdańskiej pomocy społ. Na ich podstawie przygotują podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, gwiazdkowe upominki. Zachęcamy kolejne osoby do włączenia się w przedsięwzięcie.

Trwa XII edycja świątecznego projektu „Każdy może pomóc”, gdańskiego MOPR. Pracowniczki i pracownicy socjalni przygotowali listy o dzieciach oraz o seniorkach i seniorach. Zawierają one informację m.in. o wieku, płci, zainteresowaniach i marzeniach, a nawet ulubionych kolorach beneficjentów akcji. Są opatrzone kodami – każdy przypisany jest dziecku lub osobie starszej. Darczyńca pobiera list i na podstawie danych tam zawartych przygotowuje podarunek.

Zamów list, przekaż upominek

Listy można pobrać wyłącznie elektronicznie, pisząc na adres e-mail:

– dotyczy listów o dzieciach: mopr-kmp@gdansk.gda.pl

– dotyczy listów o seniorach: mopr-wolontariat@gdansk.gda.pl

Świąteczny podarunek nie musi być drogi. Ważne, aby był przemyślany, od serca. Takie sprawiają największą radość obdarowanym. Przygotowane, oznaczone kodami z listów upominki prosimy dostarczyć: 1 grudnia lub 4, 5 tudzież 6 grudnia br. w godz. od 7.00 do 16.30, do recepcji (główne wejście) Międzynarodowych Targów Gdańskich – AMBEREXPO, przy ul. Żaglowej 11 w Gdańsku. Tam odbiorą je specjaliści MOPR. Finał akcji przygotują pracowniczki i pracownicy, wolontariusze Ośrodka i przedsięwzięcia. W jego ramach prezenty zostaną dostarczone dzieciom i osobom starszym do domów, w czym wesprze Ośrodek firma kurierska DPD Polska.

 

Prezenty od darczyńców jednej z poprzednich edycji akcji/fot. z arch. MOPR w Gdańsku