Każdy może zostać św. Mikołajem przyjmując list o dziecku!

Akcja „Każdy może pomóc”, na rzecz potrzebujących dzieci, podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, dzięki zaangażowaniu m.in. pracowników instytucji i mieszkańców jest na półmetku. Udało nam się przekazać darczyńcom już ponad 400 listów, spośród 800 przygotowanych. Na ich podstawie można zrobić maluchowi świąteczny upominek. Gorąco zachęcamy wszystkich mieszkańców do włączenia się w akcję i pobrania listu o dziecku…

Za dotychczasowy akces serdecznie wszystkim darczyńcom dziękujemy i prosimy o dalsze, kapitalne wsparcie akcji. Projekt gdańskiego MOPR „Każdy może pomóc” to przedsięwzięcie, dzięki któremu już po raz szósty mieszkańcy mają możliwość spełnić marzenia dzieci m.in. z rodzin uboższych, mniej zaradnych opiekuńczo, wychowawczo, życiowo. Akcja polega na losowaniu i pobraniu przez darczyńców listów – informacji, przygotowanych m.in. na podstawie rozmowy pracownika socjalnego z dzieckiem. Następnie w oparciu o dane tam zawarte – np. o wieku dziecka, jego płci, pasjach – przygotowaniu prezentu dla anonimowego malucha (listy są oznaczone tylko imieniem i kodem, przypisanym do konkretnego malca). Podopieczni Ośrodka otrzymają podarunki od mieszkańców 20 grudnia, podczas grudniowej imprezy świątecznej w Międzynarodowych Targach Gdańskich.

– Głęboko wierzę, że i w tym roku w tę piękną inicjatywę włączy się wielu fantastycznych ludzi – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. –  Gorąco do tego namawiam!

Dodajmy, że podczas poprzednich, pięciu edycji „Każdy może pomóc” udało się obdarować łącznie ponad półtora tysiąca gdańskich dzieci.  

Zainteresowani wsparciem akcji winni skontaktować się z pracownikami MOPR, tel. 797 909 120 lub mail: kmp@mopr.gda.pl lub osobiście, ul. Dyrekcyjna 5, pok. 111. Listy można pobrać do 10 grudnia. Przygotowane upominki dla dzieci należy dostarczyć od 11 do 15 grudnia, do siedziby MTG przy ul. Żaglowej 11 w Gdańsku.

Dziękujemy za dotychczasowy akces m.in. mieszkańcom, włodarzom Gdańska, radnym, urzędnikom magistratu, pracownikom GPEC, Straży Miejskiej, Policji. W przygotowanie upominków włączyli się także pracownicy MOPR oraz harcerze.

KMP – ulotka o akcji 2017