Konkretna pomoc dla osób bezrobotnych

Osoby bezrobotne, także pracujące za minimalne wynagrodzenie zapraszamy do udziału w projekcie „Cała Naprzód II”, dzięki któremu można znacznie poprawić swoją życiową sytuację. Są jeszcze wolne miejsca.

To propozycja dla osób, które ukończyły 30 lat. Nabór uczestników do projektu Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku trwa. Zgłaszają się kolejni zainteresowani poprawą swojej sytuacji. To osoby bezrobotne, w najtrudniejszej sytuacji na rynku zatrudnienia i tzw. „ubogie pracujące”. Uczestnikom zapewniamy bezpłatną pomoc specjalistów m.in. doradcy zawodowego, psychologa, pedagoga, pośrednika pracy. Szeroki wachlarz bezpłatnych szkoleń, kursów dostosowanych do potrzeb, oczekiwań, kompetencji oraz pasji i zawodowych marzeń. Każdy z uczestników zostanie objęty zindywidualizowanym wsparciem i doradztwem. Sprawdzimy, jakie umiejętności i predyspozycje ma uczestnik. Podpowiemy jak można je sensownie, zawodowo spożytkować.

– Udział w tym aktywizującym projekcie to wyłącznie korzyści – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych. – To możliwość rozwoju, znalezienia pracy dającej stabilizację. To także poprawa jakości życia człowieka.

Do współpracy zapraszamy także pracodawców, którzy chcą zatrudnić beneficjentów „Całej Naprzód II”. W zamian proponujemy refundację kosztów wynagrodzenia pracowników, w okresie nawet do 12 miesięcy.

Projekt będzie realizowany do końca czerwca 2021 roku i jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Współrealizatorami są gminy: Pszczółki i Suchy Dąb.

Zgłoś się!

Chętnych do udziału w „Całej Naprzód II” prosimy o kontakt: ul. Lęborska 3b (STARTER), lok. 1.32, 80-386 Gdańsk, tel. 58 347 82 99 lub 508 900 812, e-mail: calanaprzod@mopr.gda.pl

Fot. Pixabay