Kontroluj emocje – im wcześniej tym lepiej!

Gdańskie rodziny, pary i małżeństwa borykające się z problemem zachowań agresywnych lub konfliktowych zapraszamy do skorzystania z bezpłatnego, specjalistycznego wsparcia psychologicznego i poradniczego. Przewidziano zarówno sesje indywidualne, jak i warsztatowe. Projekt potrwa do grudnia 2019 roku.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku przygotował i realizuje kolejny projekt, dotyczący przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Do uczestnictwa w nim zachęcamy m.in. małżeństwa i pary, w których problem przemocowych zachowań ma już miejsce lub rodzina jest nim zagrożona, pojawiły się pierwsze niepokojące symptomy. W ramach projektu specjalistyczne wsparcie i terapię zapewni potrzebującym psycholog i pedagog. Przewidziano zarówno sesje indywidualne, jak i warsztatowe. Potrzebujące osoby m.in. nauczą się kontroli zachowań, łagodzenia niepożądanych emocji i konstruktywnego rozwiązywania problemów. Terapeuta, na podstawie diagnozy sytuacji rodzinnej, podpowie możliwe rozwiązania.

Osoby zainteresowane uzyskaniem pomocy prosimy o kontakt z psychologiem, psychoterapeutą Mariuszem Wilkiem, tel. 606 180 707 („GONG” Mariusz Wilk – to podmiot realizujący projekt na zlecenie MOPR). Liczba miejsc jest ograniczona.

 – Jeśli nie radzimy sobie z emocjami, problemami życiowymi zawsze warto sięgnąć po specjalistyczne wsparcie – mówił Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych. – W przypadku przeciwdziałania przemocy w rodzinie ważna jest między innymi skuteczna profilaktyka.

Fot. Pixabay