W kryzysie okołorozwodowym sięgnij po specjalistyczne wsparcie

Gdy kryzys w związku narasta, a rozwód jest tylko kwestią czasu, cierpi cała rodzina. Konsekwencje decyzji rodziców o rozstaniu są bolesne zwłaszcza dla dzieci. W takich sytuacjach gdańskie rodziny otrzymają bezpłatne wsparcie m.in. psychologiczne i pedagogiczne.

Na zlecenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku to wsparcie oferuje Polskie Centrum Mediacji Oddział Trójmiasto. Jest ono adresowane do rodzin z dziećmi – małżeństw i par, które przechodzą załamanie związku. Myślą o rozstaniu, są w trakcie rozwodu lub ten krok mają za sobą. W takich sytuacjach najtrudniej odnaleźć się ich dzieciom. Najmłodsi oczekują wtedy szczególnej troski, uwagi, poczucia bezpieczeństwa, opieki i miłości rodziców. Dorośli pochłonięci własnym, życiowym kryzysem czasem tego nie dostrzegają. W ramach programu pt. „Kompleksowe wsparcie rodzin w kryzysie okołorozwodowym” pomoc psychologiczną otrzymują bezpłatnie wszyscy jego uczestnicy.

Specjalistyczne wsparcie dla rodziców i dzieci

Zainteresowani udziałem w programie proszeni są o kontakt z PCM Oddział Trójmiasto, pod numerem tel. kom.: 516 430 348,  w dni powszednie, w godz. od 10.00 do 18.00. Konsultacje dla rodzin prowadzi nie tylko psycholog, ale też pedagog oraz mediator, jeśli zajdzie taka potrzeba. Uczestnicy otrzymują wsparcie m.in. w grupie rozwojowo-psychoedukacyjnej dla młodzieży i podczas warsztatów psychoedukacyjnych dla rodziców oraz dla rodziców wraz z dziećmi. Spotkania ze specjalistami odbywają się m.in. w siedzibie Centrum przy ul. Piastowskiej 89 w Gdańsku. Konsultacje prowadzone są z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w epidemii (dot. m.in. zachowania dystansu fizycznego, ubrania maseczki). Program „Kompleksowe wsparcie rodzin w kryzysie okołorozwodowym” jest finansowany ze środków miasta, potrwa do połowy grudnia br.

Młodsze, ale i starsze dzieci bardzo przeżywają rozstanie rodziców, to dla nich trudny moment/fot. ilustracyjna z Pixabay