Licealiści nauczycielami – włącz się w projekt „Korki w LO”

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zachęca rodziny z dziećmi uczącymi się w podstawówkach, a których nie stać na korepetycje, do skorzystania z pomocy licealistów z LO nr II przy ul. Pestalozziego 7 oraz LO nr XX przy ul. Dobrowolskiego 6. Młodzi wolontariusze chętnie podpowiedzą młodszemu koledze lub koleżance, jak rozwiązać „bardzo skomplikowane” zadanie matematyczne lub dobrze napisać wypracowanie. Pomogą w odrobieniu zadania domowego.

Korepetycyjna oferta licealistów adresowana jest przede wszystkim do podopiecznych MOPR z Zaspy, Wrzeszcza oraz Moreny (ze względu na usytuowanie obu szkół).

Nie wyklucza to jednak uczestnictwa dzieci z potrzebujących rodzin, z innych dzielnic Gdańska (kwestia dobrej logistyki). W każdej szkole pomocy m.in. w nauce języka angielskiego, matematyce czy biologii udziela uczniom podstawówek kilkunastu licealistów. Zajęcia odbywają się dwa, trzy razy w tygodniu i trwają do dwóch godzin. Grafiki spotkań są ustalane indywidualnie, według możliwości czasowych wolontariusza i jego młodszego podopiecznego.  Wszystkie takie lekcje odbywają się w czytelniach bibliotecznych obu szkół.

Dodajmy, że akcja odbywa się w ramach projektu „Korki w LO”, MOPR w Gdańsku we współpracy z LO nr II oraz LO nr XX. Służy on uspołecznianiu gdańskiej młodzieży. Przeciwdziała wykluczeniu społecznemu dzieci z uboższych rodzin.

Rodziny zainteresowane skorzystaniem z tej formy wsparcia, prosimy o kontakt z p. Magdaleną Stelczyk – Kaczorowską z Centrum Pracy Socjalnej nr 1 przy ul. Modrzewskiego 2a w Gdańsku, tel. 58 347 86 07.