Majówka dla seniorów – inaczej niż zwykle

Gdańskie seniorki i seniorzy wezmą udział w „Kulturalnej majówce”, cyklu bezpłatnych, kulturalno – rekreacyjnych wyjść do ciekawych miejsc i instytucji w mieście. Można się jeszcze zapisać do udziału w projekcie, zapraszamy!

To kolejna propozycja Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku i partnerów dla sędziwych mieszkańców, którzy chcą miło i aktywnie, inaczej niż zwykle spędzić kilka majowych dni. Zrelaksować się, wyedukować np. kulturalnie i społecznie oraz zyskać nowych przyjaciół. W ramach projektu seniorski i seniorzy m.in. odwiedzą Gdański Teatr Szekspirowski (GTS), Europejskie Centrum Solidarności (ECS) i oliwskie zoo. Wyjścia odbywać się będą raz w tygodniu, od 7 do 27 maja i będą miały charakter warsztatowo – poznawczy. Nie zabraknie edukacyjnych pogadanek, ciekawostek, które przekażą przewodnicy i bardzo wielu innych atrakcji. Uczestnicy m.in. poznają „zoo od kuchni”, wezmą udział w warsztatach pt. „Codzienność w PRL” czy zajrzą w teatralne zakamarki. „Kulturalną majówkę” zakończy wspólne świętowanie na dachu ECS.

Do udziału w projekcie zapraszamy szczególnie seniorki i seniorów z Nowego Portu, Przeróbki i Wrzeszcza Dolnego. Osoby aktywne, otwarte, które chcą ciekawie spędzić wolny czas. Można się jeszcze zapisać. Zgłoszenia przyjmuje Adam Bronk – Zdunowski z Referatu Animacji i Wolontariatu MOPR przy ul. Dyrekcyjnej 5 w Gdańsku, tel. 797 909 104.

– To ciekawa propozycja dla gdańszczanek i gdańszczan 60 plus, służąca wzmacnianiu integracji środowiska i społeczno – kulturalnej aktywności – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych. – Pokazuje też, jak ważne i efektywne jest współdziałanie różnych instytucji na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem.

Pomysłodawcą i realizatorem projektu jest MOPR. Partnerami: ECS, GTS, Gdański Ogród Zoologiczny i Muzeum II Wojny Światowej.

Fot. Materiał z aktywizującej imprezy Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” na Stogach.