Gdy maluch rządzi w domu… Idź do „Szkoły dla rodziców”

Rusza pierwsza tegoroczna edycja projektu „Szkoła dla rodziców”, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Masz wątpliwości co do swoich rodzicielskich kompetencji? Nie wiesz, jak rozmawiać z kilkulatkiem i radzić sobie z jego emocjami? A może nie potrafisz sprostać potrzebom malca i jednocześnie go nie rozpieszczać? Weź udział w tematycznych warsztatach ze specjalistami, którzy podpowiedzą, jakie są właściwe rozwiązania.

 

Rodziców wspaniałych, choć może niepewnych swoich umiejętności, których dzieci mają od dwóch do dwunastu lat, serdecznie zapraszamy do udziału w „Szkole dla rodziców”. W ramach bezpłatnych warsztatów i zajęć gdańskiego MOPR m.in. psycholog oraz asystent rodziny przedstawią najlepsze rozwiązania w kontaktach z kilkulatkiem. Wskażą też, jak prawidłowo nawiązywać emocjonalne więzi, nie ulegać nastrojom i zachciankom malucha. Specjaliści wskażą też, jak mądrze i odpowiedzialnie opiekować się dzieckiem.

Warsztaty odbywać się będą od 26 lutego do 30 kwietnia, w poniedziałki w godzinach od 10 do 13 w Centrum Pracy Socjalnej nr 1 przy ul. Modrzewskiego 2 A. Zajęcia są bezpłatne, mają charakter grupowo – warsztatowy. Może w nich wziąć udział rodzic bez względu na status ekonomiczny, społeczny itd. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

– Zachęcam rodziców do skorzystania z tej formy wsparcia – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Jeśli tylko mamy jakieś wątpliwości dotyczące postępowania wobec dziecka, trudności opiekuńcze, które nas przerastają, warto sięgać po specjalistyczną pomoc. Sam miewam opiekuńcze rozterki. Wiem, że  dobrze posłuchać podpowiedzi ekspertów, ale i innych rodziców, jak sobie radzić w takich sytuacjach. Warto podzielić się troskami, spojrzenie z różnych perspektyw otwiera nowe drzwi. Sięganie po pomoc wzmacnia!

 

Dodajmy, że w ubiegłorocznych edycjach projektu „przeszkoliło się” już kilkudziesięciu gdańskich rodziców, m.in. mających trudności w kontakcie z nastoletnimi podopiecznymi.  

 

Uwaga, zapisy!

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie „Szkoły dla rodziców” prosimy o kontakt pod numerem tel.: 797 909 101 (p. Aleksandra Klonn) lub 797 909 123 (p. Magdalena Stelczyk – Kaczorowska) lub osobisty: ul. Leczkowa 1, pok. 304. Kwalifikacja do udziału w szkoleniu odbywa się po wcześniejszej konsultacji.