Kiedy maluch się gniewa, bądź świadomym rodzicem!

Rusza jesienna edycja projektu „Szkoła dla rodzica”, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Masz wątpliwości, czy dobrze radzisz sobie z emocjami swojego małego dziecka i czy na pewno rozumiesz sygnały, które wysyła? Boisz się, że może nie jesteś dobrym rodzicem? Weź udział w tematycznych warsztatach ze specjalistami, którzy być może rozwieją wszelkie obawy.

Rusza nabór do „Szkoły dla rodzica”. Do udziału w jesiennej edycji zapraszamy rodziców, którzy mają młodsze potomstwo i mnóstwo pytań, jak prawidłowo spełniać opiekuńczo –wychowawcze obowiązki wobec malca. W ramach warsztatów m.in. psycholog, asystent rodziny podpowiedzą najlepsze rozwiązania w kontaktach z dziećmi w wieku od dwóch do dziesięciu lat. W trakcie warsztatów, które odbywać się będą co środę, w Centrum Pracy Socjalnej nr 1 MOPR przy ul. Modrzewskiego 2A we Wrzeszczu, specjaliści odpowiedzą na rodzicielskie pytania, wskażą możliwości poprawienia sytuacji. Podpowiedzą, jak podejmować rodzicielskie wyzwania, nie krzywdząc przy tym dzieci. „Szkoła dla rodzica” potrwa dwa i pół miesiąca. Zajęcia mają charakter grupowo – warsztatowy i są bezpłatne. Może w nich wziąć udział rodzic bez względu na status ekonomiczny, społeczny itd. Liczba miejsc jest jednak ograniczona, a kwalifikacja do udziału w szkoleniu odbywa się m.in. drogą ankietową – rodzic odpowiada na pytania dotyczące sytuacji domowej i problemów wychowawczych.

– Projekt wpisuje się w kompleksowe działania miasta, na rzecz wspomagania i bardzo skutecznego wspierania rodzin z dziećmi – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Ma szczególny wymiar edukacyjny. Wskazuje możliwe, najlepsze rozwiązania dla relacji rodzic – dziecko. Sam jestem ojcem. I dlatego uważam, że warto, jeśli tylko mamy jakieś wątpliwości dotyczące postępowania wobec dziecka, trudności opiekuńcze, które nas przerastają, sięgać po specjalistyczne wsparcie. Prawda jest taka, że rodzicielstwa uczymy się przez całe życie.

W poprzednich edycjach projektu „przeszkoliło się” już kilkudziesięciu gdańskich rodziców, m.in. mających trudności w kontakcie z nastoletnimi podopiecznymi.

Uwaga, zapisy!

Osoby zainteresowane udziałem we wrześniowych warsztatach „Szkoły dla rodzica”, winny kontaktować się z p. Aleksandrą Klonn, psychologiem MOPR, tel.: 797 909 101 lub osobiście, ul. Leczkowa 1A, pok. 304. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!