Malwy za serce i poświęcenie

Najlepsze opiekunki i opiekunowie osób starszych oraz niepełnosprawnych w Gdańsku otrzymali nagrody i wyróżnienia „Złotej Malwy 2020”. W tym roku te nagrody Prezydenta Miasta Gdańska mają szczególny wymiar – honorują bowiem osoby, których praca w czasie epidemii jest niezwykle trudna i wymagająca poświęcenia.

 – Dziękuję za waszą służbę, za wasze bycie przy drugim człowieku, kiedy nie radzi sobie sam. To wy jesteście z osobami, które z różnych powodów nie mogą być samodzielne i nie mają możliwości uczestniczenia w życiu społecznym. Coraz więcej mówimy o tych, którzy nie mogą wychodzić z domów. To wy jesteście ich łącznikiem ze światem zewnętrznym. I za to, że pomagacie i służycie drugiemu człowiekowi, dziękuję w imieniu wszystkich członków naszej społeczności – mówiła Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Ze względu na pandemię i związane z nią obostrzenia sanitarne tegoroczna gala wręczenia nagród „Złotej Malwy” odbyła się w formule online. Prezydent Aleksandra Dulkiewicz symbolicznie wręczyła „Złotą Malwę” – Tomaszowi Kosidło z Domu Pomocy Społecznej „Polanki”, który otrzymał również gratyfikację finansową w wysokości 6 tys. zł brutto, „Srebrną Malwę” – Krystynie Kapuście z Gdańskiej Spółdzielni Socjalnej wraz z gratyfikacją w kwocie 4,5 tys. zł brutto oraz „Brązową Malwę 2020” – Bożenie Domańskiej z Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” na Stogach wraz z gratyfikacją 3 tys. zł brutto. To wyraz uznania za osiągnięcia w pracy, serce i wspaniałą opiekę, jaką uhonorowani otaczają swoich podopiecznych.  

– Co ważne, wyróżnieni opiekunowie przez cały czas pandemii codziennie wykonywali swoją pracę. Nawet kiedy wszystko było pozamykane, kiedy poszczególne sektory przechodziły w tryb zdalny. To opiekunowie cały czas służyli i często narażali swoje zdrowie opiekując się osobami potrzebującymi pomocy – podkreślała podczas uroczystości Małgorzata Niemkiewicz, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

Więcej o konkursie i jego laureatach, link:

https://www.gdansk.pl/urzad-miejski/wiadomosci/malwy-za-serce-i-poswiecenie,a,182943

Na zdjęciu Tomasz Kosidło z Domu Pomocy Społecznej „Polanki”, uhonorowany „Złotą Malwą 2020”