Meble od serca dla potrzebujących w Gdańsku

Chcesz pozbyć się zbędnych mebli? Przekaż je Gdańskiej Spółdzielni Socjalnej. W razie konieczności sprzęty zostaną gruntownie wyczyszczone, odnowione. Zyskają nowych właścicieli, którzy potrzebują takiej pomocy. 

Osoby, które chcą oddać niepotrzebne meble lub inne sprzęty domowe, proszone są o kontakt z GSS od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.30 do 15.30, pod numerem tel.: 881 703 096.

Konkretne wsparcie dla rodzin

Od kilku lat, na zlecenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, GSS realizuje projekt pt. „Meble od serca”. Jego głównym celem jest doposażanie mieszkań i domów, rodzin objętych wsparciem MOPR. Zazwyczaj osób tych nie stać na zakup nowego mebla. Podarowane: wersalka, szafa, krzesła czy stolik, które pracownicy Spółdzielni odnowili, stanowią dobre, konkretne wsparcie. Projekt przyczynia się też do aktywizacji zawodowej osób w nim zatrudnionych, którzy np. dokonują renowacji mebli. Realizacja wpisuje się również w proekologiczny trend, by nie wyrzucać niepotrzebnych przedmiotów, ale dawać im drugie życie.

Łóżka, meble dla dzieci, ale też pościel i lampy – pożądane

W ramach projektu, rocznie wsparcie otrzymuje nawet 70 gdańskich rodzin. Najbardziej potrzebne są: meble kuchenne oraz do pokojów dziecięcych, mniejsze łóżka, szafki, krzesła i stoliki – bowiem mieszkania mają z reguły mały metraż. Spółdzielnia przyjmuje też od darczyńców np. pościel, koce, firany, dywany, które po wyczyszczeniu są przekazywane osobom potrzebującym. Przydają się też elementy oświetleniowe do mieszkań, choćby lampy stojące. Pozornie już bezużyteczne, nieatrakcyjne czy niemodne meble i przedmioty, dla nowych posiadaczy są bardzo przydatne i funkcjonalne. Dodajmy, że ta edycja projektu dofinansowanego ze środków miasta Gdańska, potrwa do końca kwietnia 2026 roku. 

 

Meble do pokoju dziecięcego/ilustracyjna fot. z Pixabay (ErikaWittlieb)