Memy, gify i zioła w kubku – zapraszamy dzieci i młodzież na niebanalne warsztaty!

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zaprasza dzieci i młodzież z Wrzeszcza do udziału w warsztatach pt. „Ogrodnicy miejscy” oraz „eWrzeszczak”. Oferta jest bezpłatna. W zajęciach udział mogą wziąć najmłodsi z rodzin korzystających ze wsparcia MOPR, jak i nie będących pod opieką. Warsztaty odbywać się będą w każdy wtorek, w Klubie Młodego Wrzeszczaka przy ulicy Wajdeloty 14/2 (ogrodnicze w godz. od 17.15 do 18.45, internetowe i filmowe w godz. od 15.30 do 17).

W programie pierwszej propozycji m.in. uprawa ziół, hodowanie kiełków, sadzonek oraz nauka projektowania małych ogrodów. Podczas zajęć dzieci dowiedzą się również, jak stworzyć ekologiczny nawóz oraz ozdobne doniczki. W programie „eWrzeszczaka” natomiast: robienie gifów, memów i virali o dzielnicy i jej mieszkańcach, poznawanie historii tej części Gdańska. Także nagrywanie niebanalnych filmów o Wrzeszczu. Zajęcia potrwają aż do końca maja.

– Projekt Wrzeszczak MOPR wpisuje się w działania miasta, zmierzające do rewitalizacji tej części dzielnicy. Służy przede wszystkim społecznej aktywizacji i przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej.

Gdański MOPR finansuje działania Klubu.

Szczegółowych informacji o ofercie i zapisach na zajęcia udziela Małgorzata Sulińska, z Działu Kierunków Rozwoju MOPR przy ul. Leczkowa 1 w Gdańsku, tel. 58 342 31 62.