Mieszkańcy Biskupiej Górki będą świętować

Już w niedzielę 9 września mieszkańcy ulicy Biskupiej w Gdańsku oraz ich goście będą bawić się z okazji święta ulicy.

W programie imprezy rozpoczynającej się o godzinie 10 przewidziano wiele atrakcji i wydarzeń. Wszystko odbędzie się wokół lub przy ulicy Biskupiej, m.in. na skwerach, terenach zielonych czy boisku Szkoły Podstawowej nr 21. Będzie można wziąć udział w plenerach:  malarskim i fotograficznym, wraz z przewodnikiem poznać historyczne zakamarki tej części miasta. Mają być muzyka na żywo, występy artystyczne oraz poczęstunek. Wydarzenie  zakończy się około godziny 18.30.

O godzinie 16 na skwerze w pobliżu ul. Biskupiej 4 rozpocznie się piknik na trawie. Staną tam punkty gastronomiczne, sprzęt pozwalający na  wypoczynek dla całych rodzin, ale także stoiska informacyjne organizacji pozarządowych, jednostek miasta i instytucji kultury.

Mieszkańców zapraszamy do zapoznania się z ofertą punktu Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku – pracownicy MOPR m.in. informować będą o możliwościach uzyskania wsparcia finansowego, rzeczowego, poradnictwa czy usług opiekuńczych. Do kontaktu zachęcamy przede wszystkim seniorów, osoby niepełnosprawne oraz rodziny z dziećmi. Na miejscu dostępne będą m.in. ulotki i informatory Ośrodka o bezpłatnych poradach prawnych, bezpieczeństwie osób 60 plus oraz innych formach wsparcia.

Organizatorami „Święta ulicy Biskupiej i pikniku na trawie” są m.in. Stowarzyszenie „Waga”, Stowarzyszenie Biskupia Górka, mieszkańcy tejże ulicy. W przygotowania włączyła się cała lokalna społeczność i jednostki miasta. Wydarzenie jest dofinansowane ze środków gminy miasta Gdańsk.

Więcej link: https://informator-pomorza.pl/artykul/swieto-ulicy-biskupiej