W MOPR trwa zbiórka darów dla dzieci i kobiet z Ukrainy

Środki higieniczne, ubrania dziecięce, zabawki, a nawet żywność dla najmłodszych – te artykuły przekazują od kilku dni do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, mieszkanki i mieszkańcy oraz firmy. To wsparcie dla osób, które uciekają z pogrążonej w wojnie Ukrainy.

– Za tę ogromną pomoc wszystkim darczyńcom dziękujemy – mówi Małgorzata Niemkiewicz, dyrektorka gdańskiego MOPR.

Dary trafiają do rodzin, które znalazły schronienie w Gdańsku – są wydawane w punktach pomocy uchodźcom. Ośrodek zachęca gdańszczanki i gdańszczan do dalszego współdziałania dla potrzebujących dzieci i kobiet z Ukrainy. Tym bardziej, że chodzi o pomoc długofalową, niezbędną szczególnie dla uchodźców, którzy pozostaną w Gdańsku dłużej.

Potrzebne najlepiej rzeczy nowe, nieużywane

MOPR prosi o:

– środki higieniczno-pielęgnacyjne i osobiste dla dzieci i kobiet: m.in. ręczniki, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, mydła, szampony, żele pod prysznic, chusteczki, podpaski, pampersy, kremy do ciała, bieliznę – majtki w różnych rozmiarach, podkoszulki, ciepłe skarpety;

– dziecięcą odzież (w tym dla nastolatków);

– wyprawki szkolne: m.in. przybory do pisania, do malowania, zeszyty, bloki rysunkowe, piórniki, plecaki;

– zabawki i gry dla najmłodszych.

Dary prosimy dostarczyć:

– do magazynu w siedzibie MOPR przy ul. Konrada Leczkowa 1A we Wrzeszczu, w dni powszednie (w godz. pracy Ośrodka). W razie pytań informacją służy p. Anna Dunajska, koordynująca tę zbiórkę, tel. kom.: 797 909 119;

– do Domu Sąsiedzkiego „Zakopianka” przy ul. Zakopiańskiej 40 w Gdańsku Siedlcach, w dni powszednie, w godz. od 8.00 do 18.00. Przyjmą je organizatorzy społeczności lokalnej MOPR.

Przyjęcie rzeczy od darczyńców odbywa się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w epidemii.

Na zdjęciach artykuły od darczyńców, m.in. pluszaki, środki higieny i żywność dla dzieci/fot. SR