Pamiętaj, MOPR udziela także wsparcia psychologicznego

Gdańszczanki i gdańszczanie, którzy potrzebują konsultacji z psychologiem, mogą skorzystać z bezpłatnego wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Zwłaszcza w czasie epidemii, kiedy poczucie osamotnienia i bezradność narastają, kontakt ze specjalistą jest bardzo ważny.

Do kontaktu z psychologami Ośrodek zachęca m.in. mieszkanki i mieszkańców, którzy bardzo źle znoszą izolację, a okres pandemiczny wywołuje w nich frustrację i stres. To także specjalistyczne wsparcie np. dla osób, których życiowe problemy przerastają, bezsilność powoduje stany napięcia i prowadzi do emocjonalnego kryzysu. Przygnębienie, apatia i pogorszenie relacji z bliskimi oraz znajomymi – to sygnały, że człowiek potrzebuje skutecznej pomocy. Między innymi w takich sytuacjach można skorzystać z bezpłatnych konsultacji psychologów gdańskiego MOPR. Specjaliści udzielają porad drogą telefoniczną i poprzez email. W razie konieczności można też umówić się na konsultację bezpośrednią z psychologiem Centrum Pracy Socjalnej w danej dzielnicy, po wcześniejszym umówieniu terminu wizyty.

Specjalistyczne wsparcie dostępne jest:

– w dni powszednie, w CPS MOPR w Gdańsku (w godzinach pracy Ośrodka),

– w sytuacjach nagłych, kryzysowych pod numerami tel.: 58 511 01 21/22 (całodobowo, w Ośrodku Interwencji Kryzysowej MOPR w Gdańsku) lub email: goik@mopr.gda.pl,

– w sytuacjach dotyczących przemocy w rodzinie, całodobowo pod numerem tel.: 797 909 112 lub email: wsparcie@mopr.gda.pl.

 

W czasie epidemii dostępność psychologicznego wsparcia jest bardzo ważna/fot. ilustracyjna z Pixabay