MOPR zachęca do wkręcania – pomagania!

Kilkadziesiąt kilogramów zebranych nakrętek po plastikowych butelkach przekazali Hospicjum pracownicy Centrum Pracy Socjalnej nr 7 MOPR w Gdańsku.  Zachęcamy mieszkańców do włączenia się w tę akcję. Pozyskane nakrętki trafiają bowiem do skupu, a pieniądze z ich sprzedaży wspomagają działania Fundacji Hospicyjnej i Funduszu Dzieci Osieroconych.

Akcja służy małym podopiecznym Domowego Hospicjum dla Dzieci im. ks. Dutkiewicza oraz Funduszu. Dzieciom chorym, wymagającym pełnej opieki i troski oraz maluchom, których bliscy odeszli  po etapie długiej i ciężkiej choroby. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży nakrętek Hospicjum przekazuje m.in. na stypendia, zakup odzieży, podręczników czy wyjazdy wakacyjne dla małych podopiecznych. Za kilogram plastikowych nakrętek można uzyskać w skupie ok. 80 – 90 groszy. Przy dużej skali zbiórki – pojawiają się większe sumy wsparcia. Zamiast wyrzucać nakrętki do śmieci, lepiej umieścić je w koszu wystawionym w tym celu w siedzibie CPS 7 przy ul. Marynarki Polskiej 134 A (pon., wt., czw. w godz. od 7.30 do 15.30, śr. w godz. od 8 do 17, piąt. w godz. od 7.30 do 14.30).

– Zachęcam mieszkańców do tego prostego działania, które jednak ma nieoceniony wymiar pomocowy – mówił Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej.   

Dodajmy, że organizatorami akcji „Wkręć się i pomagaj” są: Fundacja Hospicyjna i Fundusz Dzieci Osieroconych.