Możesz pomóc w świątecznej akcji MOPR!

Sześcioletni Wojtek najbardziej lubi grać w piłkę nożną i planszówki, a jedenastoletnia Iza interesuje się tańcem towarzyskim. Są zwyczajnymi, gdańskimi dziećmi, tylko „w ich domach się nie przelewa”. Wspólnie możemy sprawić, że ich zimowe święta będą radosne. Wystarczy przygotować dziecku gwiazdkowy upominek, do czego gorąco zachęcamy.

Trwa świąteczna akcja Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku pt. „Każdy może pomóc”.  Z serca dziękujemy wszystkim osobom, które już włączyły się w przedsięwzięcie na rzecz dzieci objętych pomocą społeczną. Zachęcamy też innych mieszkańców, przedsiębiorców, przedstawicieli firm oraz instytucji miejskich do wsparcia naszego projektu.

Wystarczy pobrać list przygotowany przez pracownika socjalnego, o konkretnym dziecku. Potem w oparciu o dane tam zawarte przygotować upominek. List zawiera m.in. informację o imieniu, wieku oraz hobby dziecka (druk opatrzony jest kodem). Darczyńca przygotowuje upominek według własnego pomysłu, wyobraźni oraz możliwości finansowych. Nie pozna nazwiska dziecka, maluch zaś – ofiarodawcy. Listów jest 800. 

Uwaga, listy można pobrać głównie drogą mailową, dlatego osoby zainteresowane włączeniem się w akcję prosimy o kontakt pod adresem: kmp@mopr.gda.pl  W razie wątpliwości, pomogą pracownicy gdańskiego MOPR, tel.: 797 909 120.  Przygotowane upominki dla dzieci prosimy dostarczyć w dniach od 9 do 13 grudnia do siedziby Międzynarodowych Targów Gdańskich – AmberExpo, przy ul. Żaglowej 11 w Gdańsku (godziny odbioru są podane w listach). Przyjmą je nasi pracownicy.

Dzieci otrzymają prezenty podczas grudniowej zabawy świątecznej w MTG – Amber Expo.

Apeluję do wszystkich gdańszczan, by włączyć się w tę piękną inicjatywę – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydent Gdańska ds. edukacji i usług społecznych. – Tak niewiele trzeba, by dać potrzebującym dzieciom chwilę radości, spełnić ich marzenia! 

Dodajmy, że to już VIII edycja projektu „Każdy może pomóc”. W poprzednich, dzięki Państwa zaangażowaniu udało się obdarować łącznie ponad 3,5 tysiąca najmłodszych gdańszczan.

Rys. z Pixabay