Mydło i świece – do zrobienia w Klubie Młodego Wrzeszczaka

Stworzyć autorskie mydło zapachowe i aromatyczną świecę, oryginalną biżuterię oraz ceramikę można podczas warsztatów z rękodzieła w Klubie Młodego Wrzeszczaka przy ulicy Wajdeloty 14/2. Na te bezpłatne zajęcia zaprasza mieszkańców Wrzeszcza (a w szczególności Dolnego Wrzeszcza) Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Oferta adresowana jest do miłośników rękodzieła. Nie ma znaczenia wiek, płeć czy status społeczny uczestnika. Oprócz wykonywania świec czy mydeł podczas warsztatów można też opanować tajniki decoupage. Puścić wodze fantazji podczas tworzenia ceramiki i zdobienia figurek gipsowych. Spotkania odbywają się w poniedziałki, w dwóch grupach: uczniowie podstawówek i gimnazjów w godzinach od 15.30 do 17 oraz licealiści i dorośli w godzinach od 17.15 do 18.45.

Dodajmy, że projekt Wrzeszczak gdańskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie wpisuje się w działania miasta, zmierzające do rewitalizacji tej części dzielnicy. – Służy przede wszystkim społecznej aktywizacji i przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej.

Gdański MOPR finansuje działania klubu, który prowadzi również: warsztaty plastyczne, dydaktyczne, ruchowe, rytmiczne dla dzieci i młodzieży. W ofercie jest też nauka gry na gitarze, układania kostki Rubika oraz ogrodnictwa miejskiego dla młodszych i starszych mieszkańców.

Szczegółowych informacji o zapisach na zajęcia z rękodzieła udziela p. Małgorzata Sulińska, z Działu Kierunków Rozwoju MOPR przy ul. Leczkowa 1 w Gdańsku, tel. 58 342 31 62.