Naprawdę każdy może pomóc gdańskim dzieciom – wystarczy wyobraźnia i wielkie serce!

Spełnij marzenie dziecka i ofiaruj mu świąteczny prezent. Na taki upominek czeka w tym roku 800 najmłodszych podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

Trwa VIII edycja świątecznego projektu MOPR pt. „Każdy może pomóc”. Do włączenia się w akcję zachęcamy gdańszczanki i gdańszczan, przedstawicieli biznesu odpowiedzialnego społecznie. Do przygotowania prezentów dla dzieci objętych wsparciem zapraszamy każdą osobę, która chce i może sprawić nieznajomemu malcowi radość w tym szczególnym, zimowym czasie. Na upominek czekają m.in. dzieci z rodzin dotkniętych trudnymi, społecznymi problemami, mniej zaradnych opiekuńczo i wychowawczo. Z prezentów od Państwa ogromnie ucieszą się najmłodsi z rodzin uboższych oraz wychowujący się w rodzinach zastępczych.    

Pobierz list, uruchom wyobraźnię, przygotuj niespodziankę

By przyłączyć się do akcji, wystarczy kilka działań. Trzeba pobrać list przygotowany wcześniej przez pracownika socjalnego, na podstawie jego wiedzy o konkretnym dziecku. Następnie w oparciu o dane tam zawarte przygotować upominek. List zawiera m.in. informację o imieniu, wieku, płci oraz o zainteresowaniach dziecka (druk opatrzony jest kodem). Darczyńca przygotowuje upominek według własnego pomysłu, gustu, możliwości finansowych. Nie pozna nazwiska dziecka, maluch zaś – ofiarodawcy. Listów jest 800. 

W bieżącym roku listy będzie można pobrać głównie drogą mailową, dlatego osoby zainteresowane włączeniem się w akcję prosimy o kontakt pod adresem: kmp@mopr.gda.pl  W razie wątpliwości, pytań pomogą pracownicy gdańskiego MOPR przy ul. Dyrekcyjnej 5, tel.: 797 909 120.  Przygotowane upominki dla dzieci prosimy dostarczyć w dniach od 9 do 13 grudnia do siedziby Międzynarodowych Targów Gdańskich – AmberExpo, przy ul. Żaglowej 11 w Gdańsku (godziny odbioru będą podane w listach). Przyjmą je od Państwa nasi pracownicy.

Podopieczni Ośrodka otrzymają upominki od darczyńców podczas wielkiej, grudniowej imprezy świątecznej w MTG – AmberExpo.

Siedem edycji szczęścia, ósma także radosna

 – Akcja „Każdy może pomóc” wpisała się już na dobre w gwiazdkowy krajobraz miasta – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydent Gdańska ds. edukacji i usług społecznych. – To nie tylko zasługa organizatorów, ale przede wszystkim darczyńców, którzy nigdy nie zawodzą. I za ten niezwykły odzew, za serce, za chęć niesienia bezinteresownej pomocy pięknie Państwu dziękuję. Mam też wielką nadzieję, że i w tym roku spełnicie Państwo marzenia gdańskich dzieci, o świątecznym upominku. Takim wyczekiwanym, upragnionym, szczególnie cennym – bo spontanicznym, przygotowanym od serca. 

Dodajmy, że podczas poprzednich, siedmiu edycji akcji udało się obdarować łącznie ponad 3,5 tysiąca gdańskich dzieci. W 2013 roku projekt „Każdy może pomóc” został doceniony przez ówczesne Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, a jego pomysłodawczyni Magdalena Theus z gdańskiego MOPR zajęła drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie „Pracownik Socjalny Roku 2013”. Otrzymała też wyróżnienie MPiPS za nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej.

Fot. z archiwum MOPR