Naprawdę każdy może pomóc w świątecznej akcji MOPR!

Jeszcze tylko przez ponad tydzień można pobrać listy z informacjami o dzieciach, podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, by na ich podstawie przygotować malcom świąteczne upominki. Przygotowane prezenty prosimy dostarczyć od 11 do 15 grudnia, w godzinach od 8 do 15 do siedziby Międzynarodowych Targów Gdańskich przy ul. Żaglowej 11 (wejście główne).

Już dzisiaj dziękujemy z całego serca wszystkim darczyńcom, którzy włączyli się w akcję „Każdy może pomóc”, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Informujemy także, że jeszcze do 10 grudnia można pobrać listy o dzieciach objętych wsparciem, by zrobić im miły, świąteczny upominek. List zawiera m.in. imię dziecka, jego wiek, płeć, wiadomość o pasjach (całość opatrzona jest kodem). Darczyńca przygotowuje upominek według uznania. Ani maluch, ani jego „św. Mikołaj” nie poznają się.

Apeluję do wszystkich gdańszczan, by włączyć się w tę piękną inicjatywę – mówił Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Tak niewiele trzeba, by dać potrzebującym dzieciom chwilę radości, spełnić ich marzenia! 

Przypomnijmy, że to już szósta edycja projektu „Każdy może pomóc”. Podczas pięciu ubiegłych lat udało się, dzięki ofiarności mieszkańców, obdarować łącznie półtora tysiąca potrzebujących malców. W tym roku pracownicy socjalni przygotowali ponad 800 listów o gdańskich dzieciach, z rodzin objętych pomocą społeczną. Mali podopieczni otrzymają podarunki od mieszkańców 20 grudnia, podczas świątecznego finału w Międzynarodowych Targach Gdańskich.  

Zainteresowani pobraniem listu winni skontaktować się z pracownikami MOPR, tel. 797 909 120 lub mail: kmp@mopr.gda.pl lub osobiście, ul. Dyrekcyjna 5, pok. 111. Przygotowane upominki dla dzieci należy dostarczyć od 11 do 15 grudnia, w godz. od 8 do 15, do siedziby MTG przy ul. Żaglowej 11 w Gdańsku. Uwaga, w sytuacjach wyjątkowych, indywidualnych, jeśli nie możecie Państwo przywieźć paczki w określonych godzinach, prosimy o sygnał: tel. 797 909 120 (kwestia ustalenia innej godziny).