Naprawdę każdy może pomóc – włącz się w akcję

Jeszcze około 100 listów o dzieciach objętych gdańską pomocą społeczną, czeka na darczyńców, którzy włączą się w świąteczną akcję „Każdy może pomóc”. Na ich podstawie można dzieciom przygotować i ofiarować gwiazdkowe upominki. Radość malców gwarantowana!

Tegoroczna, dziewiąta edycja naszej akcji przebiega w reżimie epidemii – mówi Magdalena Theus, pomysłodawczyni przedsięwzięcia z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. – W tym trudnym okresie tym bardziej zależy nam, aby dzieci z potrzebujących rodzin miały trochę radości, zapomniały o troskach ciesząc się z gwiazdkowych podarunków. Dlatego dziękujemy za każdy pobrany przez Państwa list, za każdy akces w akcję.

Ze względu na obostrzenia sanitarne listy o najmłodszych podopiecznych MOPR można pobrać tylko, pisząc na adres: kmp@mopr.gda.pl Na podstawie zawartych w nich informacjach m.in. o płci, wieku oraz zainteresowaniach dziecka, można mu anonimowo przygotować świąteczny upominek. Trzeba go oznakować kodem przypisanym malcowi. Prezenty przyjmą od darczyńców pracownicy Ośrodka, zachowując zasady bezpieczeństwa w epidemii. Przed świętami dostarczą je najmłodszym pod drzwi mieszkań, wolontariusze ubrani m.in. w maseczki i ochronne rękawiczki. 

Uwaga Darczyńcy! Nastąpiła zmiana miejsca przekazania upominków!

Prezenty dla dzieci należy dostarczyć w dniach od 7 do 11 grudnia oraz 14 grudnia br., w godz. 8.00 – 16.00 na „stadion bursztynowy” (Arena Gdańsk Operator) przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1.

Prosimy nie przywozić upominków do AmberExpo przy ul. Żaglowej 11 – to w związku z planowaną tam organizacją tymczasowego szpitala dla chorych na Covid-19.

Fot. z archiwum MOPR z ubiegłorocznego finału akcji „Każdy może pomóc” (na pierwszym planie dziecko przy paczce z prezentem, w tle mnóstwo upominków w kolorowych kartonach)