Naprawdę każdy może pomóc!

Zachęcamy Państwa do włączenia się w akcję „Każdy może pomóc”, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Można spełnić świąteczne marzenie dziecka objętego wsparciem i przygotować mu upominek gwiazdkowy.

Wystarczy pobrać list o maluchu. Na podstawie informacji tam zawartych sprezentować dziecku np. zabawkę, grę, książki czy ciepły sweterek. Wiemy, że Państwa inwencja w tym zakresie jest ogromna. I wiemy także, że macie Państwo ogromne serca. Z góry dziękujemy za każdy akces w naszej akcji.

– To co wyróżnia akcję to spersonalizowanie i dedykowanie wsparcia w odpowiedzi na konkretne listy zawierające potrzeby – wyjaśniał Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – To bardzo ważne, by pomoc rozwijała talenty i silne strony dzieci. Prezenty, jak co roku, odciążą z pewnością nadszarpnięte przez podwyżki cen produktów i energii, budżety świąteczne rodzin.

Zainteresowanych wsparciem akcji, pobraniem listu prosimy o kontaktowanie się z pracownikami gdańskiego MOPR przy ul. Dyrekcyjnej 5, tel. 797 909 120 lub mail: kmp@mopr.gda.pl Przygotowane upominki dla dzieci trzeba potem dostarczyć w dniach od 10 do 14 grudnia, w godzinach od 8.00 do 16.00 do siedziby Międzynarodowych Targów Gdańskich – AmberExpo przy ul. Żaglowej 11 w Gdańsku.

Podopieczni Ośrodka otrzymają podarunki od mieszkańców podczas grudniowej imprezy świątecznej. Na takie wsparcie czeka 800 gdańskich dzieci.