Nastolatek – miłość, niezależność, słowem materia bardzo delikatna!

Wychowujesz dorastające dziecko i martwisz się, że nie jesteś dobrym rodzicem? Bo przecież nastolatek cię ignoruje, nie chce rozmawiać, obraża się z byle powodu. Masz wrażenie, że kłopoty dorastającej latorośli cię przerastają. Weź udział w projekcie „Szkoła dla rodzica nastoletniego dziecka”, zainicjowanym w Centrum Pracy Socjalnej nr 9 Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. W jego ramach psycholog, asystent rodziny podpowiedzą, jak wyjść z rodzinnego impasu… Jak zachować i rozwijać więź z dzieckiem w okresie dorastania.

Projekt MOPR adresowany jest do gdańszczan, którzy nie radzą sobie z wychowaniem, opieką nad nastolatkiem. Uczestnicy „Szkoły…” od maja do końca czerwca wezmą udział w warsztatach, w czasie których psycholog odpowie na rodzicielskie pytania, wskaże możliwości poprawienia domowej sytuacji. Podpowie, jak podejmować trudne rodzicielskie wyzwania i znosić skutki młodzieńczej niezależności. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu, w czwartki, w godzinach od 15.45 do 18 w Centrum Pracy Socjalnej nr 9 przy ulicy Piekarniczej 16 w Gdańsku. Są bezpłatne i może w nich wziąć udział każdy potrzebujący rodzic (uwaga, ilość osób jest ograniczona).

–  Projekt wpisuje się w kompleksowe działania miasta, na rzecz wspomagania i bardzo skutecznego wspierania rodzin z dziećmi – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Wychowywanie i opieka nad nastolatkiem to naprawdę ciężka praca. Dobrze, gdy można liczyć na specjalistyczną pomoc w tym zakresie. Świadomy, aktywny i zaangażowany rodzic jako partner szkoły i gminy to jedyna gwarancja budowania właściwej oferty edukacyjnej i wychowawczej dla młodych gdańszczan. Tylko razem możemy adekwatnie odpowiedzieć na ich potrzeby.

Osoby zainteresowane udziałem w majowo – czerwcowych warsztatach lub w kolejnych edycjach „Szkoły…” mogą się kontaktować z p. Magdaleną Anioła, psychologiem konsultantem MOPR, tel. 797 909 109.