Nauczyciel bez kwiatka, za to senior w nowym szlafroku!

W Gdańskim Liceum Autonomicznym na koniec roku szkolnego nie było zwyczajowych bukietów dla nauczycieli. Zamiast tego uczniowie wspólnie z wychowawcami zdecydowali, że pieniądze m.in. na kwiaty, przeznaczą na prezenty dla potrzebujących seniorów.

W ramach tej wolontariackiej akcji, prowadzonej z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Gdańsku, uda się obdarować ponad czterdziestu seniorów. Prezenty otrzymają m.in. niepełnosprawni, najbardziej potrzebujący gdańszczanie 60+ oraz podopieczni hospicjum domowego. Pierwsze podarunki pracownicy MOPR zaniosą w przyszłym tygodniu, osobom najbardziej oczekującym na takie wsparcie. Młodzież przekazała między innymi koce, poduszki, ciepłe kapcie i szlafroki. Udało się zebrać również mydła, szampony, proszki do prania – chemię kosmetyczną i gospodarczą. Uczniowie kupili słodycze, a nawet pięknie zdobione filiżanki i serwety. Każdy przekazany drobiazg z pewnością ucieszy odbiorców.

– Piękna inicjatywa, mądra i społecznie wartościowa – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Świetnie, jeśli w przyszłości znajdzie naśladowców. Gdańska młodzież między innymi tą akcją pokazuje, jak bardzo jest empatyczna i wrażliwa na potrzeby osób starszych, potrzebujących. Ma dobre pomysły i chce wspierać najsłabszych. Brawo!

Dodajmy, że inicjatywa Gdańskiego Liceum Autonomicznego wpisuje się w wolontariacki projekt MOPR pt. „Każda pora dobra na pomaganie”, mający na celu m.in. integrację międzypokoleniową mieszkańców. Służy społecznej aktywizacji. Wspólne działania na rzecz seniorów będą kontynuowane także po wakacjach.