Nieodpłatna pomoc prawna od lipca stacjonarnie

W związku z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 14 czerwca 2023 r. w sprawie odwołania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, od 1 lipca br. nieodpłatna pomoc prawna, poradnictwo obywatelskie wraz z mediacją udzielane będą stacjonarnie, w punktach w mieście. 

Ze wsparcia poza punktem – za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość lub w miejscu zamieszkania – mogą skorzystać potrzebujące osoby z terenu Gdańska ze znaczną niepełnosprawnością ruchową oraz osoby doświadczające trudności w komunikowaniu się.

Obowiązują zapisy na konsultację: w dni powszednie, pod numerem tel.: 58 342 31 88 (w godzinach pracy MOPR) lub poprzez e-mail: mopr-pomocprawna@gdansk.gda.pl. Na poradę można też się zarejestrować przez formularz na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.  Zapisy możliwe telefonicznie, poprzez e-mail również w punktach prowadzących poradnictwo w mieście (link przekierowuje na stronę Biuletynu Informacji Publicznej MOPR w Gdańsku, gdzie dostępne są kontakty do punktów).

 

Symbol „info”/fot. z Pixabay