Oferuj gdańskiemu dziecku chwilę radości na wodzie

Przypominamy, że do 19 lipca prowadzimy zapisy dla dzieci i ich opiekunów, na bezpłatne rejsy katamaranem po Wiśle. Wycieczki odbędą się w sierpniu i są połączone ze zwiedzaniem Głównego Miasta.

Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt z pracownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, pod numerem tel.: 58 347 82 92. Można także kontaktować się z pracownikami Centrów Pracy Socjalnej, w dzielnicach (adresy, numery telefonów do CPS na stronie: www.mopr.gda.pl).

Wycieczkowa oferta skierowana jest nie tylko do rodzin z dziećmi objętych wsparciem gdańskiego MOPR, ale także do tych nie korzystających na co dzień z pomocy społecznej. Do rodziców z dziećmi, którzy z życiowych przyczyn nie mogą zapewnić atrakcji wakacyjnych swoim pociechom (brakuje im pieniędzy, mają problemy opiekuńczo-wychowawcze itd.). Kilka godzin spędzonych z dzieckiem – najpierw na pokładzie katamaranu, a potem na wycieczce z przewodnikiem po Głównym Mieście – z pewnością odpręży i przyniesie wiele radości. Zintegruje i zaktywizuje najmłodszych i opiekunów.

Przypomnijmy, że bezpłatne rejsy po Wiśle dla potrzebujących gdańskich dzieci od kilkunastu lat organizowane są partnersko przez Związek Miast Nadwiślańskich i MOPR.