Ofiaruj dziecku bezpieczny dom i przyszłość

Jak założyć rodzinę zastępczą dla gdańskich dzieci? Na jakie wsparcie może liczyć taka rodzina? Jakie obowiązki ma zastępczy opiekun? Między innymi o to pytano specjalistki, specjalistów Wydziału Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie podczas Wielkiego Festynu Rodzinnego w Parku Oruńskim.

Impreza odbyła się w niedzielę, 26 maja br. Gdański MOPR gościł na niej w ramach prowadzonej kampanii społecznej pt. „Daj przyszłość – zostań rodziną zastępczą”. Specjalistki, specjaliści WPZ zachęcali uczestników wydarzenia do tworzenia rodzinnych form pieczy zastępczej dla dzieci, które nie mogą liczyć na opiekę biologicznych rodziców.

Wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko, zainteresowali się tematem, zasygnalizowali chęć podjęcia roli zastępczego rodzica, byli z nami – najpiękniej dziękujemy! Zapraszamy Was do współpracy na rzecz dzieci.

Kontakt do pracowniczek i pracowników WPZ MOPR, ul. K. Leczkowa 1A w Gdańsku, tel.: 58 347 82 77 i 58 347 82 78 (w godz. pracy Ośrodka), e-mail: mopr@gdansk.gda.pl. Zajrzyjcie też na stronę Facebooka „Daj Przyszłość – Piecza Zastępcza w Gdańsku” (link przekierowuje na stronę FB), gdzie są tematyczne wiadomości.

 

Migawki z akcji w Parku Oruńskim/fot. Roksana Kumiszcza z gdańskiego MOPR