Opłatek Maltański także dla podopiecznych gdańskiego MOPR

Blisko 40 rodzin objętych wsparciem gdańskiej pomocy społecznej wzięło udział w Opłatku Maltańskim w poniedziałek, 13 grudnia br. w sali Olivia Star w Oliwie.

Na to szczególne spotkanie zaprosiła m.in. rodziny z dziećmi oraz potrzebujące osoby starsze z Gdańska i Sopotu, Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich. W Trójmieście takie wydarzenie odbyło się po raz pierwszy. Łącznie wzięło w nim udział ok. 150 osób.

Rodziny będące pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, zaproszone na poniedziałkowe spotkanie, celebrowały świąteczny czas przy tradycyjnych potrawach. Otrzymały też m.in. paczki z produktami spożywczymi i gwiazdkowe upominki. Św. Mikołaj obdarował dzieci m.in. słodyczami, zabawkami, ulubionymi grami oraz plecakami. Wydarzeniu towarzyszyła świąteczna, szczególna aura.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: arcybiskup Tadeusz Wojda, metropolita gdański oraz Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska i Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. Dodajmy, że Zakon Maltański jest obecny w Polsce od ponad 700 lat, natomiast formalnie jako polska organizacja narodowa – od przeszło 100 lat. W 2021 roku projekt Opłatka Maltańskiego organizowanego przez Zakon Maltański obchodzi 20-lecie działalności.

Zdjęcia z poniedziałkowego spotkania opłatkowego: Joanna Woyciechowska i Zofia Tarnowska-Kornicka/źródło: materiał Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich