Opłatek Maltański po raz trzeci w Trójmieście

Ponad sto osób objętych wsparciem gdańskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie wzięło udział w Opłatku Maltańskim. Spotkanie, w formie kolacji wigilijnej, odbyło się w poniedziałek, 18 grudnia br. w sali Olivia Star w Oliwie.

Wzięli w nim udział również podopieczni sopockiej i gdyńskiej pomocy społecznej. Przy świątecznym stole zasiadły m.in. rodziny z dziećmi. Były też osoby starsze, samotne oraz osoby z niepełnosprawnościami. Na stole nie zabrakło tradycyjnych, świątecznych potraw, które serwowano uczestniczkom i uczestnikom wydarzenia przy dźwiękach kolęd. To był miło spędzony czas, wypełniony rozmowami, celebrą, integrujący społecznie. Św. Mikołaj dopisał i po kolacji obdarował upominkami m.in. najmłodszych uczestników spotkania.  

Opłatek, w którym uczestniczyło łącznie ponad 200 osób z Trójmiasta, zorganizowali: Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska” i Suwerenny Rycerski Zakon Szpitalników Świętego Jana Jerozolimskiego Zwany Rodyjskim i Maltańskim. Honorowy patronat objęli m.in. prezydent Gdańska i prezydent Sopotu. MOPR zadbał o animacje dla najmłodszych, podczas wydarzenia.

 

Migawki z Opłatka Maltańskiego/fot. Gabriela Gloc z gdańskiego MOPR