Orszak świętego brodacza nie zawiódł gdańskich dzieci!

Osiemset gdańskich dzieci, podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie znakomicie bawiło się podczas wtorkowego finału akcji: „Każdy może pomóc” i „Wigilijna paczka” w hali Międzynarodowych Targów Gdańskich. Panowała tam niezwykła, magiczna, prawdziwie gwiazdkowa aura.

Do zabawy zaprosił uczestników prowadzący, Michał Juszczakiewicz. Występ Filipa Lato, wokalisty i instrumentalisty, znanego m.in. z programu „The Voice of Poland” okazał się strzałem w dziesiątkę – spodobał się zarówno dzieciom, jak i opiekunom. Najmłodsi uczestnicy imprezy bawili się na ogromnych dmuchańcach. Dzieci podziwiały też animacje – gry XXL. Oblegana była, i to dosłownie, fotobudka, a w krainie plastycznej powstawały dzieła malarskie… na twarzach dziecięcych modelek i modeli. Z fontanny w kąciku łasuchów spływała czekolada. Uczestnicy raczyli się też owocami, sokami i lodami. Hala przystrojona choinkami, girlandami, mieniła się tysiącem barw. 

– Jest dużo kolegów i w ogóle jest super! – skwitował imprezę ośmioletni Alan, któremu towarzyszył dziadek. – Wszystko mi się podoba, a najbardziej chyba ci ludzie na szczudłach. 

Wtórował mu dziadek, pan Marian z Oruni.
– Córka prosiła, żebym pilnował Alana i nie pozwalał mu za dużo psocić – mówił pan Marian. – Ale przecież nie zabronię mu się bawić, jest przecież tyle atrakcji i dzieci. Świetny pomysł z tą imprezą. 

Kiedy orszak Świętego Mikołaja wkroczył do hali, przyszedł czas na prezenty. Rozpakowywaniu paczek ze słodyczami, zabawkami, grami, książkami, wymarzonymi ubraniami, nawet młodzieżową biżuterią i innymi modnymi gadżetami, towarzyszyły wielkie emocje. Uśmiechy na twarzach dzieci, radość malców – mówiły wszystko.

Pomoc mierzona podwójnie

Podczas wtorkowej imprezy w MTG – AmberExpo odbył się finał dwóch świątecznych akcji, tj. „Wigilijnej paczki” oraz „Każdy może pomóc”, zorganizowanych i przeprowadzonych przez miasto i MOPR. W ramach pierwszej dzieci otrzymały paczki z łakociami, m.in. czekoladą, batonami, ptasim mleczkiem. Każda słodka torba miała wartość ok. 75 złotych, a pieniądze na ich przygotowanie Ośrodek pozyskał z budżetu miasta. Z kolei w ramach VII edycji akcji „Każdy może pomóc”, zainicjowanej przez MOPR, osiemset maluchów otrzymało prezenty od anonimowych darczyńców. Upominki te przygotowały osoby o wielkim sercu, w oparciu o listy napisane przez pracowników socjalnych.

– Dziękujemy z serca i najpiękniej przede wszystkim darczyńcom za wsparcie akcji „Każdy może pomóc” – mówiła Małgorzata Niemkiewicz, dyrektor gdańskiego MOPR. – Bez Państwa zaangażowania ten projekt nie miałby sensu. Sprawiliście dzieciom ogromną radość. Dzięki Państwu najmłodsi mają baśniowe święta i wymarzone prezenty. Dziękuję również naszym partnerom za pracę i wspólne działania przy organizacji imprezy. Bez Was byłoby naprawdę trudno zorganizować tak wielkie wydarzenie…

Gościem uczestników imprezy była Aleksandra Dulkiewicz, wiceprezydent Gdańska, która życzyła dzieciom wspaniałej zabawy i najpiękniejszych prezentów – oczywiście ze sceny, w asyście najprawdziwszego Świętego Mikołaja!

Kolejna świąteczna gala, mamy nadzieję – już za rok.

WSZYSTKIM DARCZYŃCOM DZIĘKUJEMY! 

Główni organizatorzy finału akcji: „Każdy może pomóc” i „Wigilijna paczka” 18 grudnia:
Prezydent Miasta Gdańska, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku, Miasto Gdańsk (Referat ds. Mecenatu Kultury).
Partnerzy:
Międzynarodowe Targi Gdańskie – AmberExpo, Arena Gdańsk Operator, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji w Gdańsku, Fundacja „Dr Clown”.
Sponsorzy:
Grupa LOTOS, Zakład Przemysłu Cukierniczego „Bałtyk”, Nadleśnictwo Gdańsk, Cukiernia „Czernis”. 

W organizację imprezy włączyło się także ponad stu wolontariuszy.