Osoby starsze w Gdańsku poczują magię świąt 

Dzięki wielkiej empatii i hojności darczyńców 270 sędziwych podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku miało radosne święta. Tyle seniorek i seniorów otrzymało gwiazdkowe paczki.

Gdański MOPR dziękuje wszystkim osobom, instytucjom i firmom, które włączyły się w tegoroczną edycję akcji „Świąteczna paczka dla seniora”. Wystarczyło pobrać list o samotnej, często schorowanej osobie starszej i na podstawie danych tam zawartych przygotować dla niej gwiazdkową niespodziankę. Listy napisali wcześniej pracownicy socjalni, określając w nich potrzeby, zainteresowania i marzenia swoich podopiecznych.

Obok kawy i miodu, także ciepłe: koc, kurtka i kapcie  

Paczki dla osób starszych wypełniły zwłaszcza produkty spożywcze z dłuższym terminem przydatności, np. kawa, konserwy mięsne, rybne, bakalie, soki, olej, hermetycznie opakowane ciasta i czekoladowe słodycze. Darczyńcy starali się odpowiedzieć na potrzeby osób starszych, ale też sprawić im radość upominkami. Ofiarowali m.in. telefony, sprzęt kuchenny i radiowo-telewizyjny, kosmetyki, ciepłe kapcie, koce i skarpety oraz pościel, obrusy z akcentami świątecznymi, ozdoby na choinkę i maskotki. Wśród darów nie zabrakło książek, albumów, gier i oczywiście gwiazdkowych życzeń. Z kartek, szczególnie tych samodzielnie wykonanych przez darczyńców, osoby starsze cieszą się ogromnie. Takie życzenia wzruszają i wywołują uśmiech na twarzach obdarowanych seniorek i seniorów.

Dodajmy, że pracownicy socjalni starali się przekazywać podopiecznym na bieżąco gwiazdkowe paczki. Ostatnie podarunki trafiły do osób starszych tuż przed świętami. Dziękujemy darczyńcom za wsparcie akcji! 

 

Na zdjęciach podarunki i kartka z życzeniami dla osoby starszej/fot. Małgorzata Trościańczyk z gdańskiego MOPR