Ostatni moment na złożenie wniosku – wsparcie dla osób niepełnosprawnych!

Przypominamy, tylko do końca sierpnia przyjmujemy wnioski osób niepełnosprawnych w sprawie uzyskania dofinansowania z programu „Aktywny Samorząd” 2019 (dotyczy Modułu I programu). To konkretna finansowa pomoc, o którą warto wystąpić.

W ramach pilotażowego programu „Aktywny Samorząd” 2019, finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, realizowane są rozmaite formy wsparcia. W ramach Modułu I programu można uzyskać dofinansowanie m.in. do: zakupu i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu; nabycia sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania; uzyskania prawa jazdy. Można też starać się o środki finansowe na zakup protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne. Również o dofinansowanie utrzymania sprawności technicznej posiadanego skutera lub wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym. Dodajmy, że w bieżącym roku wsparcie w ramach Modułu I programu adresowane jest m.in. do osób niepełnosprawnych z dysfunkcją narządu ruchu, słuchu lub wzroku.

– To konkretna pomoc, która służy między innymi aktywizacji i poprawie jakości życia osób z niepełnosprawnością – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych.

Złóż wniosek!

Do końca sierpnia wnioski w ramach Modułu I programu „Aktywny Samorząd” 2019 przyjmuje Wydział Integracji i Rehabilitacji MOPR przy ul. Dyrekcyjnej 5 (pokój 214), kod 80 – 852 Gdańsk, tel. 58 320 53 48.

Więcej informacji o założeniach całego programu m.in. na stronie: www.mopr.gda.pl (zakładka – osoby niepełnosprawne).