Ostatnie dni na złożenie wniosków o pomoc finansową, dla uczących się osób z niepełnosprawnością

Do wtorku, 10 października br. osoby ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności mogą wnioskować m.in. o dofinansowanie kosztów nauki w szkole policealnej i wyższej. To wsparcie uruchomione w ramach programu „Aktywny samorząd” w 2023 roku.

Do skorzystania z tej pomocy zachęca Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Środki na realizację pilotażowego programu pochodzą z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wnioskować o dofinansowanie na rok akademicki 2023/2024 mogą mieszkanki i mieszkańcy ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, uczący się:

– w szkole policealnej;

– w kolegium;

– w szkole wyższej, a także osoby mające przewód doktorski otwarty poza studiami doktoranckimi.

Przypomnijmy, że wsparcie obejmuje m.in. dopłatę do zakupu potrzebnych materiałów edukacyjnych, dofinansowanie kosztów czesnego czy przejazdów na uczelnię. Szczegóły oferty są dostępne m.in. w Biuletynie Informacji Publicznej (link przekierowuje na stronę internetową BIP MOPR)  gdańskiego MOPR. Informacjami służą zainteresowanym specjalistki i specjaliści Wydziału Rehabilitacji Społecznej MOPR, pod numerem tel.: 58 320 53 45.  

Złóż wniosek poprzez System Obsługi Wsparcia

Gdańszczanki i gdańszczanie proszeni są o składanie wniosków najlepiej poprzez platformę Systemu Obsługi Wsparcia  (link przekierowuje na stronę internetową SOW). To wygodna forma załatwienia formalności. Wymagane dokumenty można też przekazać osobiście do Wydziału Rehabilitacji Społecznej MOPR, przy ul. K. Leczkowa 1A we Wrzeszczu lub przesłać drogą pocztową.

Logo PFRON
Logo programu „Aktywny samorząd”

Fot. zapowiadająca, zajawkowa z Pixabay (nikolayhg)