Ostatnie wolne miejsca w projekcie „Cała Naprzód III” – zgłoś się

Łącznie 106 osób zaktywizowało się zawodowo lub jeszcze podnosi swoje kwalifikacje w ramach projektu „Cała Naprzód III”, prowadzonego przez gdański Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w partnerstwie z gminami: Pszczółki i Suchy Dąb. W styczniu odbywa się ostatni nabór uczestniczek i uczestników.

Udział w projekcie mogą wziąć osoby, które ukończyły 30 lat, są mieszkankami i mieszkańcami Gdańska, Sopotu, Gdyni oraz powiatów gdańskiego i tczewskiego. Ta bezpłatna oferta pomocy adresowana jest zwłaszcza do osób bezrobotnych, które są w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy np. ze względu na niskie kwalifikacje, bardzo długi czas pozostawania bez zatrudnienia.

Przydatne prawo jazdy

Osoby zainteresowane polepszeniem swojej sytuacji zawodowej i społecznej mogą jeszcze skorzystać ze szkoleń w zakresie prawa jazdy. W ofercie projektowej pozostał kurs kat. E – dla osób bezrobotnych, które mają już kat. C pozwalającą im m.in. na kierowanie ciężarówkami, ale chcą nabyć też uprawnienie do prowadzenia wozu z przyczepą. Są też ostatnie miejsca dla kierowców, którzy chcą uzyskać kwalifikację wstępną uzupełniającą przyspieszoną, dotyczącą uprawnienia do przewozu towarów i osób.  

Skorzystaj z bezpłatnego wsparcia

Osoby zainteresowane zachęcamy do kontaktu z pracownikami biura projektu, w dni powszednie, tel.: 58 347 82 99, kom.: 502 986 387. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020, Działanie 5.2. Aktywizacja zawodowa, Poddziałanie 5.2.1. Aktywizacja zawodowa – mechanizm ZIT. Wartość realizacji obejmującej m.in. nieodpłatne dla uczestniczek i uczestników różnorodne szkolenia, warsztaty, staże zawodowe, wsparcie specjalistów, to 2 088 000 zł. W tym dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi 1 983 600 zł. Projekt potrwa do końca czerwca 2023 roku.

 

Fot. ciężarówki/Pixabay